U18 izlase pieveic arī kazahus un čempionātu noslēdz ar perfektu bilanci

Šovakar ''Arēnā Rīga'' pēdējo spēli pasaules čempionātā hokejā IA divīzijā aizvadījusi Oļega Sorokina vadītā Latvijas U18 izlase, kas ar rezultātu 2:1 pieveica Kazahstānas vienaudžus, tādā veidā šajā turnīrā sasniedzot perfektu bilanci - piecas uzvaras tikpat spēlēs.

Jau pirms šīvakara spēles Latvijas U18 izlase bija nodrošinājusi pirmo vietu IA divīzijā un atgriešanos Elites grupā, tādējādi no turnīra tabulas viedokļa šai spēlei nekādas nozīmes nebija - cīņa bija tikai par perfektas bilances sasniegšanu un izcīnītiem panākumiem visos piecos mačos.

Latvijas izlases vārtos šajā spēlēs stājās HS ''Rīga'' vārtsargs Artūrs Šilovs, nevis viens no labākajiem Latvijas hokejistiem šajā turnīrā Jānis Voris. Latvija aizvadīja diezgan labu spēles pirmo trešdaļu, kurā Kazahstāna Šilova vārtus apdraudēja tikai četras reizes, tomēr jau piektajā minūtē spēles rezultātu atklāja Jernars Musabajevs - 1:0.

Kazahi darbojās diezgan agresīvi, kā rezultātā arī bieži pelnīja divu minūšu sodus. Drīz vien Latvija ieguva iespēju spēlēt piecatā pret trijiem, un izlīdzinājumu uz rezultāta tablo panāca Ernests Ošenieks - 1:1. Arī perioda otrajā daļā kazahi pelnīja kaudzi ar noraidījumiem, kas viņiem liedza nopietni domāt par spēli uzbrukumā, tomēr rezultāts uz tablo vairs pirmajā trešdaļā nemainījās - 1:1.

Otrajā periodā Kazahstānas hokejisti krietni uzlaboja savu disciplīnu uz ledus, kā rezultātā nenopelnīja nevienu noraidījumu, un Latvijai šī spēle kļuva krietni vien sarežģītāka. Teicamu periodu aizvadīja vārtsargs Šilovs, kurš atvariīja visus 14 pretinieku izpildītos metienus pa vārtiem, un pirms spēles trešās trešdaļas rezultāta tablo joprojām vēstīja neizšķirtu - 1:1.

Arī izšķirošajās 20 minūtēs bija diezgan liels spiediens uz Latvijas vārtiem, pie tam ievadā pat divreiz nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā. Latvijas U18 izlase kopīgiem spēkiem pretinieku spiedienu izturēja, un 56. minūtē Gustavs Millers ar precīzu metienu sniedza mūsējiem 2:1 handikapu. Kazahi savas cerības atspēlēties krietni samazināja ar diviem divu minūšu sodiem, un Latvija nosargāja panākumu šajā cīņā - 2:1.

Citās spēlēs svētdien Dānija ar rezultātu 5:3 pieveica Norvēģiju, bet Vācija guva astoņus vārtus un sagrāva Slovēniju - 8:2.

Latvija U18 - Kazahstāna U18 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Vārti: 4:36 Musabajevs (Demins, Bujalskis, vair.) 0:1, 6:58 Ošenieks (Štolcs, Fjodorovs, liel.vair.) 1:1, 55:19 Millers 2:1
Metieni: 22:32
Soda minūtes: 10:63
Vārtsargi: Šilovs - Nureks