''Kurbads'' pirmajā trešdaļā iekrāj pietiekamu pārsvaru un svin otro uzvaru sērijā

Noslēgusies Optibet hokeja līgas finālsērijas otrā spēle, kurā ''Kurbads'' ar 4:1 pārspēja ''Zemgali/LLU'', sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2:0. Divus vārtus trešajā trešdaļā guva mājinieku uzbrucējs Toms Hartmanis, noņemot jautājumus par mača uzvarētāju.

Pirmo finālsērijas maču uzvarējušais ''Kurbads'' šodien pieturējās pie vecā likuma - uzvarētāji sastāvu nemaina. Viena būtiska izmaiņa ''Zemgales/LLU'' sastāvā - Rihardu Cimermani komandas vārtos nomainīja Reinis Petkus. Uz zemgaliešu komandtiltiņa kopā ar Valēriju Kuļibabu trenera amatā debitēja Herberts Vasiļjevs, kurš aizvietoja vienības galveno treneri - savu tēvu Haraldu, kurš nevar būt kopā ar komandu veselības problēmu dēļ.

Viesu vārtsargam jau pašā spēles sākumā nācās demonstrēt visu savu meistarību, ar plecu atvairot bīstamu Straupes metienu. ''Kurbads'' mača sākumā uzbruka bīstamāk, un mača piektajā minūtē atklāja rezultātu. Uzbrukuma zonā teicami nocīnījās Mārcis Zembergs, atbruņoja zemgaliešu kapteini Krišu Grundmani un raidīja ripu starp Petkus kājsargiem - 1:0. Nepilnas divas minūtes vēlāk mājinieki dubultoja pārsvaru, pēc cīņas vārtu priekšā ripu vārtos raidot Martinam Lavrovam - jau 2:0 ''Kurbada'' labā.

Pēc piedzīvotā nokdauna pirmo nopietno draudu Ulda Čalpas sargātajiem vārtiem izdevās radīt ''Zemgalei/LLU'', tomēr burzmā vārtu priekšā ripu neizdevās iebakstīt aiz vārtu līnijas. Perioda 14. minūtē pēc muļķīgas Lavrova kļūdas piespēlē noteikumus pārkāpt nācās Valteram, sagādājot zemgaliešiem pirmo vairākumu, ko gan viesi neizmantoja. Tomēr, ko neizdevās izdarīt vairākumā, to zemgalieši paveica vienādos sastāvos. Bernharda izgājienu apturēja Čalpa, bet Artjoma Ogorodņikova metiens izrādījās netverams - 2:1.

Otro trešdaļu krietni aktīvāk sāka Zemgale, regulāri traucējot Ulda Čalpas mieru mājinieku vārtos. Uz noteikumu pārkāpumu izdevās izprovocēt ''Kurbada'' kapteini Tomu Bluku, tomēr arī šo vairākumu viesi nerealizēja, vārtsargam glābjot savu komandu pēc Millera metiena. Perioda vidū pie pirmās iespējas spēlēt piecatā pret četriem tika arī mājinieki, bet uzdevumu augstumos bija Petkus, atvairot Bluka metienu no vārtu priekšas.

Ripu krietni vairāk kontrolēja ''Kurbads'', un brīžiem ''Zemgali/LLU'' spēlē turēja vārtsargs Petkus, kurš glāba savu komandu pēc Galkina un Lavrova metieniem. Laukumā arvien biežāk izcēlās play-off spēlēm raksturīgie asumi, saķeroties Kostjukam ar Zembergu, par ko abi karstgalvji saņēma pa divu minūšu noraidījumam.

''Kurbads'' turpināja kontrolēt spēles gaitu arī trešā perioda sākumā. Divus teicamus momentus izveidoja mājinieku ceturtā maiņa, zemgaliešus pēc Sarkaņa un Zeltiņa metieniem glābjot Reinim Petkum. Mača 45. minūtē ''Kurbads'' atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad Gricinska mestās ripas lidojuma virzienu sekmīgi mainīja Toms Hartmanis, panākot 3:1 savas komandas labā.

2017. gada čempionāta finālsērijas vērtīgākais spēlētājs Hartmanis turpināja terorizēt pretinieku aizsardzību, perioda vidū gūstot savus otros vārtus mačā. Uzbrucējs viduszonā atbruņoja Minajevu un izrēķinājās arī ar Reini Petku - 4:1. Brīdi vēlāk Tomam bija izcila iespēja gūt hattrick, tomēr ''Zemgale/LLU'' ar vārtsarga un noteikumu pārkāpuma palīdzību to neļāva paveikt. Atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti, uzvaru ar 4:1 svinot mājiniekiem, ''Kurbada'' hokejistiem.

OHL finālsērija, 2. spēle: HK ''Kurbads'' - HK ''Zemgale/LLU'' 4:1 (2:1,0:0,2:0)

Vārti: 04:43 Zembergs (Gipters, Hartmanis) 1:0, 06:56 Lavrovs (Sprukts, Zolmanis) 2:0, 17:33 Ogorodņikovs (Bernhards) 2:1, 45:01 Hartmanis (Gricinskis) 3:1, 50:13 Hartmanis (Porejs) 4:1.
Soda minūtes: 6:8
Metieni: 23:13
Vārtsargi: Uldis Čalpa - Reinis Petkus
Sērijā: 2:0 (vadībā ''Kurbads'')

AVOTS: Sportacentrs.com