U-18 izlase izlaiž divu vārtu pārsvaru, tomēr izrauj uzvaru pār Norvēģiju

Liepājā notiekošajā Četru nāciju turnīrā Latvijas U-18 izlase sīvā cīņā pārspēja Norvēģijas vienaudžus ar 3:2. Uzvaras vārtus otrā perioda beigās guva Kristaps Skrastiņš.

Vakar U-18 puiši Oļega Sorokina vadībā izcīnīja uzvaru pār Austriju ar 4:0. Šodien pretiniekos bija norvēģi, kas savā pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Dāniju ar 0:3. Šodien spēle nebija tik viegla, lai gan pēc piecām minūtēm Latvija jau bija vadībā ar 2:0. Jau pirmais vairākums noslēdzas ar Naura Sējeja vārtu guvumu - 1:0, bet pēc trīs minūtēm Rihards Liģis dubultoja pārsvaru - 2:0. Pēc tām Latvijas hokejisti noraidījās divas reizes pēc kārtas, un 46 sekundes spēlēja trijatā pret pieciem.

Mazākums tika izturēts, un tad sekoja divi pēc kārtas vairākumi, kas palika neizmantoti. Norvēģi izturēja, spēlējot četratā, un drīz pēc tām, kad laukumā parādījās piektais spēlētājs, spēja gūt pirmos vārtus turnīrā – to paveica Pontuss Finstads - 1:2. Otrā perioda sakumā viesiem izdevās panākt izlīdzinājumu Džonatans Hafsmo realizēja vairākumu - 2:2. Mača vidū Oļegs Sorokins nomainīja vārtsargu – Bruno Brūvera vietā stājās Rihards Norvaišs, kurš līdz mača beigām palika nepārspēts, savukārt pretējā laukuma pusē tika izspēlēta vēl viena rezultatīva kombinācija, ko pabeidza Kristaps Skrastiņš - 3:2

Noslēdzošajās 20 minūtēs rezultāts vairs nemainījās, pēdējās divas minūtes norvēģi nospēlēja bez vārtsarga, taču arī tas neizglāba viņus no otrā zaudējuma.

Četru nāciju turnīrs U-18 izlasēm, Liepāja, 16. februāris

Latvija – Norvēģija 3:2 (2:1; 1:1;0:0)
Vārti: 1:51 Sējejs (Arnicāns, vair.) 1:0, 4:56 Liģis (Prohorenkovs, Brikmanis) 2:0, 14:22 Finstads 2:1, 21:51 Hafsmo (Tomasens) 2:2, 39:47 Skrastiņš (Krastiņš, Ozols) 3:2
Metieni: 30:22
Vārtsargi: Brūveris (līdz 30:16), Norvaišs (no 30:16) – Normans (līdz 58:03)

AVOTS: Sportacentrs