"Rīga" divreiz atspēlējas, "Kurbads" bombardē pēdējā trešdaļā

”Optibet” hokeja čempionāta regulārās sezonas pirmās vietas ieguvēja „Mogo” ar 4:2 viesos pieveica „Prizmu”, lai gan vēl līdz 29. minūtei atradās iedzinējos. Savukārt "Liepāja/Optibet" ar 7:3 pārspēja "Zemgali/LLU", četrus vārtus gūstot spēles pēdējās 11 minūtēs. "Kurbads" savā laukumā ar 8:2 sakāva "Rīgu"

„Mogo” jau iepriekš bija nodrošinājusi pirmo vietu regulārajā sezonā, tāpat arī lielā mērā jau bija skaidra tās pretiniece pusfinālā („Zemgale/LLU”), tādēļ šodienas mačā daudz lielāka sportiskā intriga bija „Prizmai”, kurai vēl palikušas nelielas cerības izglābties no pēdējās vietas.

Mača sākumā „Prizma” šīm cerībām iedeva papildus elpu, septītajā minūtē izvirzoties vadībā pēc Antona Minajeva vārtu guvuma. „Mogo” centieni atspēlēties ilgāku laiku nevainagojās ar panākumiem, un „Prizma” bija vadībā vēl līdz 29. minūtei.

Tad beidzot „Mogo” radās iespēja vairākumā, ko realizēja Elviss Želubovskis. Pavisam drīz viņš piedalījās arī komandas otro vārtu guvumā, asistējot Andrim Siksnim, un nepagāja vēl pāris minūtes, kad Miks Lipsbergs jau panāca 3:1.

55. minūtē „Prizma” ar izmantotu vairākumu vēl radīja nelielu intrigu, bet „Mogo” beigās iemeta tukšos vārtos un svinēja uzvaru ar 4:2.

Savukārt „Liepāja/Optibet” savā laukumā ātri ielika pamatus uzvarai pār „Zemgali”, pirmā perioda vidū izvirzoties vadībā 2:0. Līdz nākamajiem vārtiem gan jāpagaida labs laiciņš, un otrā perioda vidū abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem.

Daudzo noraidījumu pārpildītajā mačā „Zemgale” pēc Ričarda Bernharda vārtiem 45. minūtē pievilka līdz 2:3, taču Liepājai izdevās mazāk nekā piecu minūšu intervālā gūt trīs vārtus, un mača beigās Māris Diļevka arī iemeto septīto ripu, panākot 7:3. Viņam tie bija otrie vārti spēlē, kamēr Valters Freijs un Māris Miezis savāca pa trim punktiem.

Čempiontitula aizstāvētāja "Kurbads" savā laukumā uzņēma tabulas priekšpēdējā vietā esošo "Rīgu". Uz pirmajiem diviem "Kurbada" vārtu guvumiem rīdzinieki allaž atrada atbildi, un spēles vidū pēc Bruno Bakanova vārtu guvuma tablo vēstīja rezultātu 2:2. Ilgu laiku gan šādi cipari uz tablo nedega, jo pusminūti vēlāk viesi tika pie noraidījuma, bet "Kurbads" īsi pirms vairākuma beigšanās to realizēja - Rihards Remiņš guva savus piektos vārtus sezonā un tie izrādījās uzvaru nesošie.

Tie gan nebija pēdējie, jo noslēdzošajā trešdaļā ar vārtu guvumiem izcēlās arī Gatis Gricinskis, kuram tie bija otrie vārti mačā, un Juris Upītis, kuram tie bija pirmie vārti "Kurbada" rindās kopš pievienošanās komandai šosezon. Vēl ar vārtu guvumiem izcēlās Hārdijs Parādnieks, Mārtiņs Cipulis un vēlreiz Remiņš, līdz ar to mača beigās tablo vēstīja par visai drošu "Kurbada" uzvaru - 8:2.

”Prizma”-”Mogo” 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Vārti: 6:14 Minajevs (Lāns) 1:0, 28:27 Želubovskis (M. Lipsbergs, Zvirbulis) (vair.) 1:1, 31:01 Siksnis (Želubovskis, Bullītis) 1:2, 33:26 M. Lipsbergs (Lavrenovs, Begovs) 1:3, 54:55 Freimanis (Podziņš, Minajevs) 2:3, 59:20 Siksnis (Želubovskis) 2:4
Vārtsargi:Kārlis Zakrevskis – Renārs Kazanovs

”Liepāja/Optibet”-”Zemgale/LLU” 7:3 (2:0, 1:1, 4:2)

Vārti: 11:40 Miezis (Golovkovs, Homjakovs) 1:0, 12:27 Vībāns (Miezis, Freijs) 2:0, 30:43 Millers (Legzdiņš, Bernhards) 2:1, 32:29 Diļevka (Demiters, Zabis) 3:1, 44:08 Bernhards (Millers, Moiseičenko) 3:2, 49:04 Freijs 4:2, 52:14 Novikovs (Homjakovs) 5:2, 52:51 Aploks (Moiseičenko, Āboliņš) 5:3, 53:28 Miezis (Freijs, Freimanis) 6:3, 57:08 Diļevka 7:3
Vārtsargi:Vadims Miščuks – Reinis Petkus

"Kurbads" - "Rīga" 6:2 (0:0, 3:2, 5:0)

Vārti: 23:22 Gricinskis (Valters, Upītis, vair.) 1:0, 25:16, Koniševs (Zelts, Kamoliņš) 1:1, 27:14 Straupe (Zembergs, Štāls) 2:1, 32:01 Bakanovs (Piskunovs, Pankevičs) 2:2, 34:23 Remiņš (Valters, Straupe, vair.) 3:2, 42:25 Gricinskis 4:2, 50:37 Upītis (Cipulis, Bluks) 5:2, 52:42 Parādnieks (Straupe, Remiņš) 6:2, 57:08 Cipulis (Parādnieks, Upītis, maz.) 7:2, 59:22 Remiņš (Gricinskis) 8:2.
Vārtsargi: Guntars Reiss (40:00 Uldis Čalpa) - Denijs Romanovskis (52:42 Rihards Norvaišs)