Latvijas izlase piedzīvo zaudējumu pret Zviedriju

Ceturtdien, 11. maijā Latvijas hokeja izlase aizvadīja ceturto pasaules čempionāta spēli, sacenšoties ar Zviedrijas izlasi. Spraigā cīņā Latvijas valstsvienība ar 0:2 (0:1; 0:0; 0:1) piekāpās Zviedrijas hokejistiem.

Zviedri sapelnīja astoņus noraidījumus, no kuriem nevienu neizdevās realizēt. Skandināvi pa vieniem vārtiem guva pirmajā un pēdējā trešdaļā, tiekot pie uzvaras spēlē. Uzvarētāju vārtos nepārspēts palika Edijs Laks, kuru tāpat kā viņa kolēģi pretējos vārtos Elvi Merzļikinu atzina par mača labākajiem spēlētājiem.

Latvijas izlase pēc sava pirmā zaudējuma turnīrā Ķelnes grupā noslīdējusi uz trešo vietu, tomēr par diviem punktiem apsteidz Zviedriju un par četriem punktiem mājinieci Vāciju, saglabājot labas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Latvijai nākamā spēle 13. maijā pulksten 13:15 pret ASV izlasi, tad 15. maijā jātiekas ar Krieviju, bet grupu turnīru Boba Hārtlija vadītā komanda noslēgs 16. maijā ar maču pret Vāciju.

Bobs Hārtlijs (Latvijas izlases galvenais treneris) - "Spēli sākām lēnu, taču ar to jau rēķinājos, jo Zviedrija ir viena no labākajām slidotājām, kura spēli sāka ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) ātrumiem. Cīnījāmies un man patika, kā puiši pielāgojās cīņai. Pirmajā periodā Zviedrijai bija pārsvars, otrajā trešdaļā mēs labi aizsargājāmies, taču par daudz spēlējām savā zonā, jo pretinieki izmantoja savu pārākumu ātrumā. Savukārt trešajā periodā mums bija iespējas ieķerties, izdevības bija, taču nespējām laicīgi gūt vārtus.

Rikards Grēnborjs (Zviedrijas izlases galvenais treneris) - "Latvijas izlase šajā turnīrā vēl paņems kādas komandas skalpu. Mēs šajā mačā sapelnījām par daudz noraidījumu, taču labi, ka spējām labi nospēlēt mazākumā, izturēt un tikt pie trim svarīgiem punktiem.Varēju just, ka Latvijas izlase ir ļoti labi trenēta komanda ar savu rokrakstu."

Zviedrija – Latvija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 9:13 Landeskūgs (Rasks, Lindholms) 1:0, 56:42 Lindholms (Rasks) 2:0.
Soda min. 16:6
Metieni: 30:19
Vārtsargi: Leks – Merzļikins