Latvijas izlase pasaules čempionātu sāk ar "sauso" uzvaru pār Dāniju

Sestdien, 6. maijā Latvijas hokeja izlase 2017. gada pasaules čempionātu Ķelnē iesāka ar "sauso" uzvaru, 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pār Dānijas valstsvienību.

Divus vārtus guva Miks Indrašis, kā arī precīzi meta Gints Meija. Nepārspēts vārtos palika Elvis Merzļikins, atvairot 27 metienus un nopelnot mača labākā spēlētāja laurus Latvijas izlases sastāvā.

Rezultātu otrajā trešdaļā atklāja Meija, savukārt Miks Indrašis trešā perioda sākumā pārsvaru dubultoja, bet vēlāk skaitliskajā vairākumā panāca trīs vārtu pārsvaru.

Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei svētdien vakarā pretim stāsies Slovākijas hokejisti, kuri sestdien vēl aizvadīs spēli pret Itāliju. Dienas pēdējā spēlē grupā tiksies Vācija un Zviedrija.

Nākamnedēļ Latvijas izlase čempionātu turpinās pret Itāliju (9.maijā), Zviedriju (11. maijā) un ASV (13.maijā), bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Bobs Hārtlijs (Latvijas izlases galvenais treneris) : "Elvis nodemonstrēja lielisku spēli, komanda spēlēja kompakti, radījām spriedzi pretiniekiem, kas arī bija mūsu plāns. Taču bez Elvja "seiviem" izšķirošajos momentos mēs nebūtu izvirzījušies vadībā un diez vai uzvarētu."

Jans Karlsons (Dānijas izlases galvenais treneris): "Mēs aizvadījām labu pirmo periodu, smagi strādājām un parādījām augstu spēles līmeni. Latvija spēlēja ļoti kompakti, bet mums vajadzēja radīt vairāk vārtu gūšanas iespēju. Kopumā, labs pirmais periods, mums vajadzēja gūt vienus vai divus vārtus."

Latvija – Dānija 3:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Vārti: 23:08 Meija (A.Kulda), 1:0, 41:48 Indrašis (Sprukts, Ri. Bukarts) 2:0, 52:40 Indrašis (Ro.Bukarts, Balinskis) 3:0
Soda minūtes: 6:12
Metieni: 35:27
Vārtsargi: Elvis Merzļikins – Sebastians Dāms