Latvijas juniori atzīst Kanādas hokejistu pārākumu

Savu trešo spēli pasaules hokeja čempionātā Latvijas U20 izlase aizvadīja pret mājinieci Kanādu. Pēc cerīga sākuma mūsu komandai tomēr nācās atzīt kanādiešu pārākumu, piekāpjoties ar 2:10 (0:3, 1:5, 1:2).

Otrās trešdaļas izskaņā Dzierkals nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un tieši šajā mazākumā Latvijai izdevās gūt savus pirmos vārtus spēlē. Eduards Tralmaks labi pacīnījās viduszonā, atdeva piespēli Renāram Krastenbergam, kuram izdevās raidīt ripu precīzi vārtos. Periodu izdevās noslēgt uz pozitīvas nots pie rezultāta 1:8.

Trešā perioda vidū Dzierkals ar sekmīgu izgājienu viens pret viens ar vārtsargu Hārtu noorganizēja Latvijas valstsvienībai otros vārtus, panākot 2:9, Spēles gala rezultātu uzstādīja Žuljēns Gotjē no Dilona Dubē un Dilana Stroma piespēlēm, 2:10.

Pēc nedaudz vairāk kā 20 stundām Latvija tiksies ar Slovākiju. Šajā cīņā ar lielu varbūtību izšķirsies 5. vietas liktenis "B" apakšgrupā.

Latvijas U20 izlases sastāvs:

Mareks Mitens (Gustavs Grigals); Eduards Jansons – Gvido Jansons, Eduards Tralmaks – Erlends Kļaviņš – Renārs Krastenbergs; Kristiāns Rubīns – Kārlis Čukste, Mārtiņš Dzierkals – Filips Buncis – Rūdolfs Balcers; Maksims Ponomarenko – Kristaps Zīle, Rihards Puide – Valters Apfelbaums – Roberts Baranovskis; Tomass Zeile – Rimants Zeilis, Ričards Bernhards – Roberts Bļugers – Deniss Smirnovs.

Latvijas U20 – Kanādas U20 2:10 (0:3, 1:5, 1:2)

Vārti: 10:18 Barzals (Maierss, maz.) 0:1, 11:54 Ruā (Maierss, Kleigs, vair.) 0:2, 19:40 Radišs (Šabots, Stroms, vair.) 0:3, 29:11 Radišs (Stroms, Dubē, vair.) 0:4, 32:13 Radišs (Žozefs, Kleigs) 0:5, 32:53 Barzals (Radišs, Kleigs) 0:6, 33:30 Sireli (Dubē, Spīrss) 0:7, 34:56 Makleods (Stroms, Fabro) 0:8, 37:58 Krastenbergs (Tralmaks, Jansons E., maz.) 1:8, 42:07 Radišs (Džulsens, Žozefs) 1:9, 47:58 Dzierkals 2:9, 58:02 Gotjē (Dubē, Stroms) 2:10.
Soda minūtes: 14:20
Metieni: 25:35
Vārtsargi: Mareks Mitens (no 31:50 Gustavs Grigals) - Kārters Hārts