Junioriem neveiksme pret Krievijas vienaudžiem

Trešdienas naktī Latvijas U20 hokejisti aizvadīja savu otro spēli pasaules čempionātā Kanādā. Spēlē pret pērnā gada vicečempioniem krieviem ar rezultātu 1:9 (0:3, 1:3, 0:3) tika piedzīvots zaudējums. Rīt mūsu komandai ir brīvdiena, savukārt piektdienas naktī tā sacentīsies ar mājiniekiem kanādiešiem.

Latvijas U20 hokeja izlase pēc 20 nospēlētām minūtēm atradās iedzinējos, 0:3.  Otrajā Grigala vietā nāca Denijs Romanovskis, kapitulēja pēc 56 sekundēm, 0:4. Latvijai spēlējot skaitliskajā vairākumā, Dzierkals atstāja ripu Rūdolfam Balceram, kurš pietuvojās, atbrīvojās no sedzēja un no kreisās malas trāpīja tuvajā stūrī, panākot 1:4. Perioda turpinājumā krievi vēl divas reizes pārspēja Deniju Romanovski un galvenais treneris Ēriks Miļuns nolēma atpakaļ laukumā sūtīt Grigalu.

Arī trešā trešdaļa neveiksmīga izrādījās mūsu komandai. Vairāki nevajadzīgi noraidījumi pretinieku zonā, trīs ielaisti vārti un spēlei beidzoties, 1:9 Krievijas U20 izlases labā.

Rīt Latvijas izlasei brīvdiena, bet tad priekšā divi mači divās dienās – vispirms pret laukuma saimniekiem kanādiešiem, bet tad pret galvenajiem pretiniekiem slovākiem par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Latvijas U20 izlases sastāvs:

Gustavs Grigals (Denijs Romanovskis); Kristiāns Rubīns – Kārlis Čukste, Mārtiņš Dzierkals – Filips Buncis – Rūdolfs Balcers; Maksims Ponomarenko – Kristaps Zīle, Rihards Puide – Valters Apfelbaums – Roberts Baranovskis; Eduards Jansons – Gvido Jansons, Eduards Tralmaks – Erlends Kļaviņš – Renārs Krastenbergs; Tomass Zeile – Rimants Zeilis, Ričards Bernhards – Roberts Bļugers – Deniss Smirnovs.

Latvijas U20 – Krievijas U20 1:9 (0:3, 1:3, 0:3)

Vārti: 5:33 Jurtaikins (Dronovs) 0:1, 12:10 Poluņins (Kaprizovs, Sidorovs) 0:2, 17:39 Karnauhovs (Gurjanovs, Kudaiko) 0:3, 20:56 Kaprizovs (Vorobjovs, Poluņins) 0:4, 23:43 Balcers (Dzierkals, vair.) 1:4, 24:21 Poluņins (Rikovs, Vorobjovs) 1:5, 25:04 Beļajevs (Jurtaikins, Aleksejevs) 1:6, 46:07 Kaprizovs (Rikovs, Vorobjovs, vair.) 1:7, 49:28 Treņins (Kaprizovs, Poluņins, vair.) 1:8, 56:07 Kaprizovs (Rikovs, Vorobjovs, vair.) 1:9
Soda minūtes: 18:10
Metieni: 26:40
Vārtsargi: Gustavs Grigals (no 20:00 līdz 25:04 Denijs Romanovskis) – Vladislavs Suhačjovs