"Zemgalei" panākums pār Liepāju, "Kurbadam" pārliecinoša uzvara pār HS "Rīga"

Trešdien, 14. septembrī HK "Zemgale/LLU" Latvijas hokeja virslīgas spēlē ar 4:2 pārspēja iepriekšējās sezonas valsts čempioni HK "Liepāja", bet HK "Kurbads" izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 8:1 pār HS "Rīga", nostiprinoties turnīra tabulas līderpozīcijā.

HK "Zemgale/LLU" vadībā izvirzījās 13. minūtē, kad precīzu metienu izdarīja līderis Raimonds Vilkoits, par kura palikšanu komandā nebija pārliecības līdz pēdējam brīdim, bet pārsvaru dubultoja aizsargs Rinalds Rosinskis, kurš izcēlās 32. minūtē.

HK "Liepāja" īsā laika posmā panāca izlīdzinājumu, vairākumā izceļoties Imantam Ļeščovam un 2:2 panākot Vjačeslavam Minajevam, tomēr laukuma saimniekiem izdevās atgriezties vadībā un nosargāt panākumu. 38 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām izcēlās Kristaps Millers, bet pārsvaru dubultoja Raivis Kurņigins - Jelgavas komandas uzvara ar 4:2.

Latvijas čempione "Liepāja", kas vasarā palika bez kapteiņa un pagājušās sezonas vērtīgākā spēlētāja Bruno Zabja, piedzīvoja otro zaudējumu trīs spēlēs, kamēr "Zemgale/LLU" tika pie otrā panākuma trīs spēlēs. Tikmēr lieliski turpina galvenais favorīts Ogres "Kurbads" - trīs uzvaras tikpat mačos.

Pirmajā spēlē savā laukumā izdevās ar 8:1 sakaut HS "Rīga", kas pērn tika uzvarēta izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Galvenais pārsvars tika iegūts līdz 32. minūtei, kad Ogres "Kurbads" guva sešus vārtus pēc kārtas. Divas ripas iemeta Mārtiņš Gipters un Dāvis Straupe, bet vienu reizi izcēlās viņa brālis Jānis Straupe.

Tieši desmit minūtes līdz pamatlaika beigām izcēlās Oļegs Šišļaņņikovs, kurš realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 1:7, tomēr pēdējais vārds piederēja mājiniekiem, izceļoties pieredzējušajam centra uzbrucējam Jurim Štālam.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

HK Zemgale/LLU - HK Liepāja 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Vārti: 12:58 Vilkoits (Aploks) 1:0, 31:09 Rosinskis (Vilkoits) 2:0,, 34:32 Ļeščovs (Plānics, vair.) 2:1, 38:42 Minajevs (Miezis, Rimjāns) 2:2, 39:22 Millers (Āboliņš, Ozols) 3:2, 51:33 Kurņigins (Bērziņš, Bullītis) 4:2
Vārtsargi: Rihards Cimermanis - Vadims Miščuks

Soda min.: 43-14

HK Kurbads - HS Rīga 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

Vārti: 8:39 D. Straupe (Zabis) 1:0, 14:03 Gipters (Zembergs, Bluks) 2:0, 21:53 D. Straupe (Valters, Zvirbulis) 3:0, 23:42 J. Straupe 4:0, 27:03 Gipters (Remiņš) 5:0, 31:28 Valters (Hartmanis, Zolmanis, vair.) 6:0, 43:46 Zembergs (Zeltiņš, Ogorodņikovs) 7:0, 50:00 Šišļaņņikovs (Undelis, Kostjuks, vair.) 7:1, 55:43 Štāls (Hartmanis) 8:1
Vārtsargi: Mārtiņš Raitums - Normunds Borskovičs (no 23:42 Jānis Voris).

Soda min.: 14-12