„Mogo” sezonas pirmajā spēlē uzveic „Zemgali”, pie uzvarām tiek arī „Liepāja” un „Kurbads”

Sestdien, 10. septembrī Latvijas virslīgas hokeja čempionātā tika aizvadītas trīs regulārās sezonas spēles. HK „Mogo” un HK „Liepāja” izcīnīja uzvaras ar vienādu rezultātu 7:2, pārspējot attiecīgi HK „Zemgale” un „Pārdaugava”, savukārt HK „Kurbads” ar 5:3 svinēja uzvaru pār HK „Prizma”.

HK Prizma - HK Kurbads 3:5 (1:3; 1:0; 1:2)

Spēles sākums veiksmīgs padevās HK „Kurbads” hokejistiem, kuri ātri spēja iegūt divu vārtu pārsvaru. Vispirms Bruno Zabis ar asu un ļoti negaidītu metienu vārtu augšējā stūrī realizēja lielo vairākumu, bet pēc mirkļa Edgars Lipsbergs nodemonstrēja individuālo meistarību un ar viltīgu metienu pārspēja HK „Prizma” vārtsargu Edgaru Lūsiņu. „Kurbads” divu vārtu pārsvars gan ilgi nenoturas, jo ar metienu no zilās līnijas Uldi Čalpu pārspēj Mihails Bončenkovs. „Kurbads” gan ātri spēj atgūt vārtus, kad izceļas Juris Štāls. Dodoties pārtraukumā 3:1 „Kurbads” labā.

Otrajā periodā laukumā izvēršas diezgan atklāts hokejs, kurā iespējas gūt vārtus ir abām komandām, tomēr savus mūrus droši sargā abu komandu vārtsargi. „Prizma” spēj samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, kad Oskars Batņa neviena netraucēts no vārtu priekšas realizē vairākumu.

Trešajā periodā „Kurbads” ir stingri apņēmies nosargāt pārsvaru, bet „Prizmas” komanda ar degošām acīm metas uzbrukumā, tomēr pretuzbrukumā, turklāt spēlējot mazākumā, divu vārtu pārsvaru atjauno Rihards Remiņš. Neilgi pēc spēles beigām gan intriga tiek atjaunota, kad Uldis Čalpa ir spiests kapitulēt. Spēle gan noslēdzas labvēlīgi viesiem, jo Sandis Zolmanis spēj raidīt jau tukšos HK „Prizma” vārtos.

________________________________________________

HK Zemgale/LLU – HK Mogo 2:7 (1:2; 1:1; 0:4)

Latvijas čempionāta pirmajā spēlē HK "Mogo" savu vārtu drošību uzticēja Henrijam Ančam. Mājnieku, Jelgavas HK "Zemgale/LLU", vārtos stājās Reinis Petkus. "Mogo" jau mača pirmajā minūtē sagādāja jelgavniekiem lielisku iespēju atklāt rezultātu - noraidījumus saņēma Andrejs Lavrenovs un Elviss Želubovskis. Tomēr mājnieki šo iespēju neizmantoja. Toties perioda vidū divu minūšu laikā Petku divas reizes pārspēja Rustams Begovs un Želubovskis, ļaujot "Mogo" izvirzīties vadībā ar 2:0. 17.minūtē jelgavniekiem tomēr izdevās pārspēt Anču - precīzi meta Raimonds Vilkoits, samazinot rezultāta starpību 2:1.

Otrā perioda vidū Želubovskis guva savus otros vārtus, panākot jau 3:1 "Mogo" labā. Arī turpmākajā spēles laikā krietni pārliecinošāk izskatījās rīdzinieki. Želubovskis guva savus trešos vārtus, Petku pārspēja arī Andrejs Smirnovs, Juris Ziemiņš un Edgars Kurmis, vēl reizi kapitulēja arī Ančs, un "Mogo" izcīnīja uzvaru ar 7:2

___________________________________________________

HK Liepāja – Pārdaugava 7:2 (4:1; 1:1; 2:0)

Sestdien pirmo uzvaru svinēja pērnās sezonas čempioni HK „Liepāja” hokejisti, kas savā laukumā ar 7:2 uzveica „Pārdaugavas” vienību. Pirmais periods noslēdzās ar 4:1 par labu mājiniekiem. HK „Liepāja” komandas labā vārtus guva Egils Kalns (Diļevka, Žučkovs), Leonards Rimjāns (Miezis, Minajevs), Māris Diļevka (Tūbelis, Kaleinikovas) un Imants Ļeščovs (Daņilovs, Lavrovs), savukārt viesiem precīzs bija Andrejs Maslovskis.

Otrajā trešdaļā spēkošanās noritēja daudz sīvāka un abas komandas spēja gūt tikai pa vieniem vārtiem. Liepājniekiem izcēlās Martins Lavrovs (Plānics, Konrāds), „Pārdaugavai” – Ņikita Zantmans ( Kļaviņš, Osipovs). Trešajā periodā Igora Ļebedeva vadītā komanda guva vēl divus vārtus: Egils Kalns (Tūbelis, Diļevka), Imants Ļeščovs (Plānics, Lavrovs) un svinēja pirmo uzvaru sezonā.

Nākamās virslīgas spēles ir paredzētas jau trešdien, 14. septembrī, kad HK „Kurbads” uzņems HS „Rīga” un HK „Zemgale/LLU” Jelgavā sacentīsies ar HK „Liepāja”.