Rīga 2000 kļūst par pieckārtējiem Latvijas čempioniem

Izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:1 Samsung premjerlīgas sestajā finālspēlē pār ASK/Ogre, Rīga 2000 kļuvuši par pieckārtējiem Latvijas čempioniem, finālsērijā uzvarot ar 4:2.Spēles sākums bija nervozs, un abas komandas vairāk rūpējās par savu vārtu drošību nekā uzbrukumu, turklāt arī noraidīju skaits bija samazināts līdz minimumam, jo tikai vienreiz Rīga 2000 bija vairākums, kā arī Raimonds Daņiļičs nopelnīja 10 minūšu disciplinārsodu. Taču īpaši bīstami momenti neveidojās ne pie vieniem vārtiem un trešdaļa tā arī beidzās 0:0.Otrās trešdaļas pirmās minūtes ASK/Ogre atkal uzsāka ar noraidījumu, taču rīdzinieki nekā vērā ņemamu izveidot pie Ogres komandas vārtiem nespēja. Kopumā vairāk uzbruka ASK/Ogre, taču vai nu ripa lidoja vārtiem secen vai veiksmīgi darbojās Mārtiņš Raitums. Spilgtākais moments šajā periodā padevās Aleksandram Kerčam, kurš veica pirueti „Beļavska” stilā taču metienu atvairīja Raitums, un arī pēc spēlētām 40 minūtēm 0:0.Trešā perioda sākumā beidzot mača rezultāts tika atklāts - tā piektajā minūtē pēc Ģirta Ankipāna un Edgara Žaltkovska piespēlēm, vārtus guva Edgars Brancis, liekot uzgavilēt pārpildītajai Siemens ledus halle – 1:0. Nedaudz vēlāk divu minūšu sodu nopelnīja Žaltkovskis un ogrēniešiem radās laba iespēja panākt neizšķirtu, taču Rīga 2000 vārtos pārliecinoši darbojās Mārtiņš Raitums. 9 minūtes vēlāk pretuzbrukumu noorganizē Ankipāns, un pats ar ļoti precīzu metienu augšējā stūrī panāk jau 2:0 Rīga 2000 labā. Pēc neilga brīža laukumā pēc ogrēnieša Dmitrija Korņilova iniciatīvas izcēlās masveida kautiņš, kurā bija iesaistīti praktiski visi tajā brīdī uz ledus esošie laukuma spēlētāji, kurā īpaši cieta bijušais ogrēnietis Edijs Brahmanis. Visi kaušļi saņēma pēc nopelniem – pa trim spēlētājiem no katras komandas saņēma noraidījumus līdz spēles beigām.

Trīs ar pusi minūtes pirms spēles beigām Imants Legzda tika nomainīts pret sesto spēlētāju un tas attaisnojās, jo pēc Hvojkas un Kerča piespēlēm, rezultātu līdz minimumam samazināja Ugarovs – 2:1. Taču 53 sekundes līdz spēles beigām Raimonds Daniličs pielika treknu punktu šim mačam un sezonai, pirmo viņa metienu tukšos vārtos gan atvairīja Aleksandrs Kerčs, taču atkārtots metiens bija precīzs – 3:1, un Rīga 2000 kļūst par pirmajiem Samsung premjerlīgas čempioniem. Ļoti nepatīkams incidents notika pēc finālsvilpes, kad ASK/Ogre aizsargs Andrejs Lavrenovs ar nūju tīši iesita pa galvu Raimondam Daņiļičam, kurš laukumu atstāja tikai ar partneru un daktera Fjodora Mazura palīdzību. Par šo huligānisko rīcību Lavrenovam tika piešķirts 25 minūšu sods, bet Rīga 2000 hokejisti varēja sākt svinēt uzvaru. 30. marts. Siemens ledus halle Piņķos, Fināls 6. spēle.
140. Rīga 2000 - ASK/Ogre 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) Sērijā ar 4:2 uzvar Rīga 2000Vārtus guva:
45:10 Brancis (Ankipāns, Žaltkovskis) 1:0,
51:02 Ankipāns (Brancis, Žaltkovskis) 2:0,
57:33 Ugarovs (Hvojka, Kerčs, vair.) 2:1, 59:07 Daniličs (Ābols) 3:1. Tukšos vārtos