Pasaules U20 čempionāta 1. divīzijā B grupā pirmajā dienā uzvaras izcīna Latvijas, Baltkrievijas un Slovēnijas U20 izlases

12. decembrī ar trim spēlēm Arēnā Rīga sākās Pasaules U20 čempionāts 1. divīzijā B grupā, kurā piedalās Baltkrievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Francijas, Slovēnijas un Ungārijas komandas. Dienas pirmajā spēlē tikās Slovēnijas un Lielbritānijas komandas, un lai arī briti vienubrīd atradās vadībā ar 3:1, taču slovēņi spēja izlīdzināt rezultātu, un pēcspēles metienu sērijā arī izraut uzvaru ar 4:3.

Dienas otrajā spēlē par favorītiem nosauktie baltkrievi tikai ar lielām mokām ar rezultātu 3:2 uzvarēja Ungāriju. Pie rezultāta 2:2 ļoti laba iespēja izvirzīties vadībā bija ungāriem, taču tā netika izmantota un beigās baltkrievi nolieca uzvaras kausus savā labā 3:2.
Savukārt, dienas trešajā spēlē skaistu uzvaru pār Francijas U20 izlasi ar rezultātu 9:3 izcīnīja Latvijas U20 izlase. Lai arī pirmie vārtus guva Latvijas hokejisti tomēr 1. trešdaļas turpinājumā tika pieļautas vairākas muļķīgas kļūdas aizsardzībā un pēc spēlētām 20 minūtē francūži atradās vadībās ar 2:1. Taču pašā 2. perioda sākumā mūsu hokejisti spēja gūt divus ātrus vārtus un Francijas komanda vairs nebija spējīga pretoties mūsu hokejistu spiedienam. Otrā trešdaļa tika uzvarēta ar rezultātu 5:0, bet visā spēlē tika svinēta pārliecinoša uzvara ar 9:3. Par labāko hokejistu Latvijas U20 izlases sastāvā šajā spēlē tika atzīts Kaspars Daugaviņš, kura kontā 1 vārti un 5 rezultatīvas piespēles.
Nākamo spēli Latvijas U20 izlase aizvadīs 13. decembrī ar Slovēnijas vienaudžiem.
Vairāk informācijas par Pasaules U20 čempionātu IIHF oficiālajā mājas lapā – iihf.com .
Pasaules čempionāts hokejā U-20 izlasēm 1. divīzija. B grupa.
Trešdiena, 12. decembris
3. Latvijas U20 izlase – Francijas U20 izlase 9:3 (1:2, 5:0, 3:1)Vārtu guvēji: 0:55 1:0 Gricinskis (Cibuļskis), 11:06 1:1 da Kosta (Guttī), 16:47 1:2 Berons (da Kosta), 20:31 2:2 A. Ozoliņš (Daugaviņš, Kulda, vair.), 21:48 3:2 Jekimovs (J. Ozoliņš, Straupe), 29:28 4:2 Daugaviņš (vair.), 33:06 5:2 Džeriņš (Daugaviņš), 33:12 6:2 J. Ozoliņš (Straupe), 41:05 7:2 Jekimovs (A. Ozoliņš, Daugaviņš, vair.), 47:57 8:2 A. Ozoliņš (Daugaviņš), 49:04 8:3 Guttī (Rimāns, da Kosta, vair.), 58:54 9:3 Džeriņš (A. Ozoliņš, Daugaviņš). Soda minūtes: 16:24 Metieni: 65:46 Vārtsargi: Enkuzens (no 47:58 Vasiļjevs) – Farrudža (no 33:06 Buiss)
2. Ungārijas U20 izlase – Baltkrievijas U20 izlase 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
1. Slovēnija U20 izlase - Lielbritānija U20 izlase 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 0:0, 1:0)