Liepājas Metalurgs pirmajā pusfināla spēlē savā laukumā sagrauj Latgali

Samsung premjerlīgas pusfināla sērijā starp Liepājas Metalurgu un Latgali, ļoti pārliecinošu uzvaru ar 8:1 svinēja liepājnieki. Principā šādu iznākumu varēja prognozēt, un arī Latgales treneris Igors Smirnovs pēc uzvaras ¼ fināla 3. spēlē pār LSPA/Rīga atzina, ka pirmajā pusfināla spēlē Liepājā ar Metalurgu viņa vadītajai komandai būs grūti cīnīties ar šīs sezonas pārliecinošajiem līderiem. Pārāk daudz fizisko spēku un emociju tika atstāts uz Akadēmijas ledus halles ledus. Tieši tāpēc Latgalei šajā spēlē lielāka loma tika atvelēta otrā plāna spēlētājiem. Tomēr arī liepājniekiem bija viens mīnuss, viņi 10 dienas atradās bez nopietnas spēļu prakses, kas tomēr arī atstāja zināmu iespaidu uz komandu.

To ļoti labi apliecināja arī spēles sākums, jo pirmajā periodā abas komandas centās iejusties mača gaitā, un mazliet labāk tas izdevās Latgalei, kas pašā trešdaļas izskaņā guva vārtus skaitliskā vairākumā un izvirzījās vadībā ar 1:0. Tomēr otrajā un trešajā periodā laukumā jau spēlēja tikai viena komanda – Liepājas Metalurgs, kas pagurušajiem pretiniekiem neatstāja nekādas cerības, katrā no trešdaļām gūstot pa 4 vārtiem, un beigās svinot ļoti pārliecinošu uzvaru ar 8:1. Pēc šī panākuma Liepājas Metalurgs sērijā līdz trim uzvarām ir izvirzījies vadībā ar 1:0, taču jāpiezīmē, ka izslēgšanas spēlēs nav nozīmes katras atsevišķas spēles rezultātam (komanda var uzvarēt gan ar 10:0, gan pēcspēles metienu sērijā – jebkurā gadījumā būs uzvara), tāpēc ar nepacietību jāgaida pirmdienas vakars, kad Daugavpilī abas šīs komandas aizvadīs sērijas otro spēli.