Meijam pirmie vārti izlasē

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātu uzsāka ar zaudējumu pret Šveices izlasi – 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Bēdīgo iepriekšējo gadu tradīciju lauzt tomēr tā arī neizdevās. Vienīgos vārtus mūsu labā guva Gints Meija. Tie bija Ginta pirmie vārti izlasē.

Pirmie divi zaudētie vārti, Edgara Masaļska sargātajos vārtos, tika ielaisti pirmā un otrā perioda otrajā minūtē. Savukārt trešajā periodā mūsējiem izdevās lauzt spēles gaitu, gūstot jau vārtus 3. perioda 2. minūtē. Pēc vairākiem komandas mēģinājumiem atspēlēties tā arī neizdevās.

Izlases treneru bailes par vairākuma realizāciju jeb ne realizāciju šovakar diemžēl attaisnojās. Šveiciešu sniegtās iespējas netika izmantotas. Savukārt mūsu pretinieki nospēlēja ļoti disciplinēti.
Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti abu komandu vārtsargi Edgars Masaļskis un Martins Gerbers.

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks pēc zaudējuma atzina, ka kļūdas pasaules čempionātā maksā dārgi. Znaroks sacīja, ka trešajā periodā bijis pārliecināts, ka izdosies rezultātu izlīdzināt, tomēr tas neesot sanācis. "Pirmajā periodā izdarījām mazāk metienu nekā pretinieki, trešajā spēlējām neslikti, iemetām vārtus, bija vēl iespējas, kuras neizmantojām," sacīja treneris.
Vakariņās Latvijas komanda bija īpaši klusa, apetītes īsti nebija. Drīz vien spēlētāji devās pie naktsmiera.

9. maija pēcpusdienā izlase aizvadīs nākamo treniņu, lai gatavotos spēlei ar Kanādu 10. maijā.