Jaunatnes olimpiādē zaudējums pret Krieviju

Čehijas pilsētā Liberecā notiekošajā Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē, Latvijas U17 izlase pirmajā spēlē ar rezultātu 2:7 (1:2, 0:1, 1:4) piedzīvoja zaudējumu pret visa turnīra favorītiem krieviem.

Cienīgi tika nospēlēti pirmie divi spēles periodi, kad Latvijas vienība ar minimālu rezultātu piekāpās saviem pretiniekiem – 1:2 un 0:1. Diemžēl trešajā trešdaļā nācās piekāpties ar 1:4 un spēlē tika piedzīvots bezierunu zaudējums. Mūsu komandas labā vārtus guva Rihards Bukarts un Roberts Lipsbergs.

Rīt Latvijas jauniešu hokeja izlasei ir paredzēta turnīra otrā spēle pret Šveices komandu. Ceturtdien paredzētas spēles par 5. un 3. vietu, bet fināls notiks piektdien.

Krievu mašīnai bija stiprāks motors, atzina Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns. Tomēr kopumā esmu apmierināts, visi puiši centās un cīnījās. Parādīja arī mūsu vājās puses.
Pēc zaudētās spēles pret Krieviju ar saviem iespaidiem dalījās Latvijas komandas vārtsargs Elvis Merzļikins: Pirms spēles likās, ka tā būs grūtāka un ātrāka. Tajā pašā laikā krievi jau pašā spēles sākumā nodzenāja visu komandu un arī mani. Otrajā periodā tie nedaudz atlaida apgriezienus. Pēdējā trešdaļā atkal mēs nedaudz atlaidām un pretinieki to izmantoja. Tagad atpūtīsimies un gatavosimies jau rītdienas spēlei pret Šveici.

Latvija U-17 – Krievija U-17 2:7 (1:2, 0:1, 1:4)
Vārti: Slepišev (Timirev) 07:53 (0:1), Bukarts 13:09 (1:1), Jakimov (Timirev) 18:52 (1:2), Slepišev (Jakimov, Timirev) 31:50 (1:3), Maļenkih (Grigorenko) 41:12 (1:4), Hatsej 45:04 (1:5), Lipsbergs (Kondrāts) 46:32 (2:5), Grigorenko (Šingarejev, Jermakov) 53:44 (2:6), Jakimov (Hlopotov, vair.) 59:29 (2:7).
Vārtsargi: Merzļikins – Vasiļevskij
Metieni: 18 – 36
Soda min.: 10 - 12