Latvijas U20 izlase pārliecinoši uzvar Vāciju

Foto/IIHF.COM

Savā ceturtajā spēlē Pasaules U20 čempionātā Latvijas U20 izlase ļoti pārliecinoši ar 6:2 uzvarēja Vācijas U20 izlasi, un ir ievērojami uzlabojusi savas izredzes iekļūt ¼ finālā (tas gan būs skaidrs tikai pēc abām rītdienas spēlēm mūsu grupā). Latvijas izlases labā pirmos vārtus turnīrā guva Ēriks Mateiko, kura piemēram sekoja Rodžers Bukarts, Pēteris Bulāns, Rainers Dārziņš, kā arī Sandis Vilmanis ar 2 vārtiem. Komandas kapteinis Dans Ločmelis izcēlās ar 3 rezultatīvām piespēlēm.

Sākot ar pirmo ripas iemetienu abas komandas spēlēja aktīvu uzbrukuma hokeju, un kā vēlāk izrādījās šādā spēlē mūsu hokejisti izrādījās pārāki par saviem sāncenšiem, no kuriem tā arī netika sagaidīta labi organizētā un disciplinētā spēle. Jau spēles 3. minūtē Ēriks Mateiko ar precīzu metienu no zonas vidus guva mūsu izlases pirmos vārtus šajā čempionātā. Pēc 6 minūtē skaitliskajā vairākumā ļoti labi saspēle padevās mūsu otrajai vairākuma brigādei, un tā noslēdzās ar precīzu Rodžera Bukarta metienu vārtu augšējā stūrī – 2:0. Arī Vācijas izlases hokejisti ik pa brīdim veidoja bīstamus momentus, taču vārtos droši darbojās Rolovs. Spēles 14. minūtē aizsargs Pēteris Bulāns izdarīja patālu metienu uz vārtiem un ripa atsitusies pret pretinieku hokejistu atrada ceļu vārtu tīklā – 3:0. Otrā trešdaļa turpinājās ar abu komandu uzbrukumiem, un diemžēl 27. minūtē pēc ne pārāk spēcīga Vācijas izlases aizsarga metiena ripa lidoja ar savdabīgu trajektoriju un mūsu vārtsargs nespēja to notvert – 3:1. Tomēr šāds pavērsiens nesamulsināja mūsu spēlētājus, kuri turpināja aktīvi spēlēt, un  31. minūtē Dans Ločmelis izcīnīja ripu pie apmales pretinieku zonā un iespēlēja to Raineram Dārziņam, kurš to izgājienā pret vārtsargu raidīja vārtos, atjaunojot tik nozīmīgo 3 vārtu pārsvaru. Trešdaļas beigās Vācijas izlases hokejistiem radās problēmas ar spēles disciplīnas ievērošanu, un mūsējiem radās iespēja spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā 5 pret 3. Pēc teicama Sanda Vilmaņa metiena no zonas vidus ripa ielidoja Vācijas vārtos brīdī, kad laukumā bija jāparādās ceturtajam hokejistam – 5:1. Trešā perioda ievadā Vācijas izlases spēlētāji vēl centās mainīt spēles gaitu, taču mūsu hokejisti to neļāva izdarīt, bet tajos brīžos, kad pretinieki kaut ko bīstamu spēja izveidot, glāba mūsu vārtsargs. 47. minūtē Dams Ločmelis atkal atņēma ripu pretiniekiem un izdarīja lielisku piespēli Sandim Vilmanim, kurš guva savus otros vārtus spēlē, panākot 6:1. Atlikušajā laikā Vācijas U20 izlases pēc labas izspēles spēja gūt vēl vienus vārtus, taču visus viņu centienus vēl vairāk samazināt rezultāta starpību svītroja 5+20 minūšu noraidījums pret Danu Ločmeli. Līdz ar to mūsu hokejisti izcīnīja uzvaru ar nepieciešamo vārtu starpību un palielināja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, ja rītdienas spēlēs Somijas (pret Zviedriju) un Vācijas (pret Kanādu) izlases neizcīnīs punktus (abas vai viena no tām).

Pasaules U20 čempionāts 2024

2023. gada 30. decembris, (Gēteborga, Zviedrija), 2652 skatītāji

Vācija U20 – Latvija U20 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Vārti: 02:46 Mateiko (Uļjanskis, Mots) 0:1, 09:06 Bukarts (Bulāns, Rullers vair.) 0:2, 13:23 Bulāns 0:3, 26:30 Schindler (Nieleck) 1:3, 30:46 Dārziņš (D. Ločmelis, Vilmanis) 1:4, 37:44 Vilmanis (D. Ločmelis, Bukarts vair.) 1:5, 46:34 Vilmanis (D. Ločmelis) 1:6, 53:04 Panocha (Slumpf, Bicker) 2:6.

Metieni: 23-28 (7-10, 9-9, 7-9)

Soda minūtes: 35-8 (2-0, 8-6, 25-2)

Vārtsargi: Dietl (no 46:34 Bittner) - Rolovs

Labākie spēlētāji: Samuel Schindler – Sandis Vilmanis