"Kaufland" kausu noslēdzam ar zaudējumu un otro vietu

''Kaufland'' kausa izcīņas noslēdzošajā mačā Latvijas hokeja izlase ar 0:3 zaudēja Slovākijas valstsvienībai.

Slovākijas hokejisti pirmajās minūtēs izveidoja vairākus bīstamus momentus pie Ērika Vītola sargātajiem vārtiem, taču Latvija aizsardzībā izturēja, tostarp, spēlējot arī skaitliskajā mazākumā, kad noraidījās Patriks Ozols.

Septītajā minūtē Latvijas hokejisti kļūdījās, cenšoties iziet no savas aizsardzības zonas. Viljams Čaho nonāca izgājienā pret vārtsargu un bija nekļūdīgs, izvirzot vadībā slovākus.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē iespēju spēlēt vairākumā nopelnīja arī latvieši. To realizēt neizdevās un tā noslēgumā Renārs Krastenbergs pārkāpa noteikumus un tika noraidīts uz divām minūtēm.

Perioda beigās vēl viena neveiksmīga latviešu hokejistu darbība savā aizsardzības zonā noveda pie slovāku ātra prettrieciena, Marekam Hrivīkam panākot 2:0.

Latvijas hokejisti otro trešdaļu iesāka ar pretinieku vārtu konstrukcijas norībināšanu, bet vēlāk Toma Andersona pārkāpums latviešus jau atkal nostādīja mazākumā. To izdevās izturēt.

Otrā perioda otrajā pusē Latvija ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Slovāki uzvarēja iemetienā un metās pretuzbrukumā, kur noteikumus pārkāpa Ralfs Freibergs. Latvieši vairākumā pamanījās nospēlēt vien 11 sekundes.

Noslēdzošās divdesmitminūtes sākumā Harija Vītoliņa trenētie hokejisti nonāca ļoti grūtā situācijā – 70 sekundes nācās spēlēt trijatā pret pieciem. Latvijas aizsardzībai izdevās savu cietoksni nosargāt neskartu.

Pēc mazākuma izturēšanas aktivizējās Latvijas uzbrukums, īsā brīdī izveidojot vairākas iespējas pie Slovākijas vārtiem, kurus gan joprojām neizdevās uzlauzt.

Trešā perioda vidū Latvija tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā un teju visas divas minūtes pavadīja pretinieku aizsardzības zonā. Arī šoreiz bez rezultāta.

Latvieši mirkli vēlāk neizmantoja izcilu iespēju skaitliskajā mazākumā. Daugaviņš pretuzbrukumā atrada Balceru, kura metienu atvairīja slovāku vārtu vīrs.

Punktu mačam slovāki pielika 126 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad aizturētā soda laikā Mareks Hrivīks ar teicamu metienu guva mājinieku trešos vārtus.

Latvijas hokejisti ''Kaufland'' kausa izcīņu noslēdza otrajā vietā. Par turnīra uzvarētāju kļuva Slovākija, kas divās spēlēs savus vārtus nosargāja neskartus.

Slovākija – Latvija 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 6:07 Čaho 1:0, 19:15 Hrivīks (Lantoši, Okuliars) 2:0, 57:54 Hrivīks 3:0 (Bačīks, Kašlīks).
Soda minūtes: 8:14
Metieni: 27:13
Vārtsargi: Samuels Hlavajs – Ēriks Vītols.