Ar lielisku uzvaru Vītoliņa vadītā komanda noslēdz novembra pārtraukumu

Latvijas vīriešu hokeja izlase otro reizi divās dienās apspēlēja Francijas valstsvienību, "Daugavas" ledus hallē Rīgā uzvarot ar rezultātu 4:1. Vakardienas spēle noslēdzās ar 3:1.

Renārs Krastenbergs nupat Austrijā parakstīto līgumu nosvinēja ar diviem agriem vārtiem – 3. minūtē viņš pielaboja atlēkušo ripu, bet 6. minūtē trāpīja no tālienes (2:0). Abos vārtu guvumos asistēja aizsargs Kristaps Zīle.

Pirmās trešdaļas beigās Latvija neizmantoja īslaicīgu lielo vairākumu un otrā perioda sākumā ielaida – Ēriks Vītols nedabūja ripu prom no vārtu priekšas, un 1:2 panāca Kevins Spinozī.

Latvijai pārsvara atjaunošanai gan vajadzēja tikai 48 sekundes – viens pret vienu aizmuka Mārtiņš Dzierkals, kurš Mārtiņdienā ripu vārtos dabūja kopā ar sāncenšu vārtsargu (3:1).

Trešdaļas turpinājumā Latvijai kliboja spēles disciplīna, taču izdevās izturēt vairākus mazākumus, tostarp gandrīz pilnu mazākumu trijatā pret pieciem.

Punktu uzvarai Latvija pielika pamatlaika priekšpēdējā minūtē, kad Frenks Razgals iemeta tukšos vārtos – 4:1.

Arī šovakar treniņu nolūkos tika izspēlēts pagarinājums un izpildīti bullīši. Papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienos Latvija ar debitantu Arginto Milbergu vārtos uzvarēja 3:2. Trāpīja Krastenbergs, Haralds Egle un Dzierkals, nesekmīgi mēģinājumi Filipam Buncim un Eduardam Tralmakam.

Uzbrukuma un aizsardzības virknējumos izmaiņu nebija, bet notika paredzama vārtsargu rotācija. Ivara Punnenova šoreiz nebija pat pieteikumā, vārtos stājās Vītols, bet izskaņā debitēja 20 gadus vecais "Kurbada" pamatvārtsargs Milbergs.

Latvija – Francija 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).
Vārti: 2:56 Krastenbergs (Zīle, Dzierkals) 1:0, 5:53 Krastenbergs (Rubīns, Zīle) 2:0, 23:01 Spinozī (Kolombāns, Gebē) 2:1, 23:49 Dzierkals 3:1, 58:13 Razgals (Roķis, t.v.) 4:1.
Metieni: 35:26.
Soda minūtes: 6:6.
Vārtsargi: Ēriks Vītols (no 58:13 Arginto Milbergs) – Toms Obruns.