Latvijas izlase dramatiskā mačā iegūst punktu pret Šveici

IIHF pasaules U20 meistarsacīkstēs hokejā sāpīgu zaudējumu piedzīvoja Latvijas U20 valstsvienība, kas Kanādas pilsētā Monktonā pēcspēles metienos piekāpās (2:3) vienaudžiem no Šveices. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Latvieši cīņu iesāka aktīvi, jau tās ievadā izveidojot bīstamu epizodi pie šveicieša Kevina Paša sargātā cietokšņa. Diemžēl aktivitāte nesniedza vienīgi pozitīvu iespaidu, cīņā pie laukuma apmales kreisā ceļgala savainojumu gūstot aizsargam Silvestram Lazarenokam, kurš laukumā vairs neatgriezās.

Devītajā minūtē Latvijas hokejisti pieļāva rupju kļūdu laukuma vidusdaļā, Šveicei izraujoties pretuzbrukumā. Pirmo metienu atvairīja vārtsargs Patriks Bērziņš, turpretim šveiciešu otrā tempa uzbrukumu ar rezultatīvu metienu noslēdza Luī Robēns (1:0).

Pusminūti vēlāk Šveices spāņu izcelsmes uzbrucējs Heremijs Habola klupināja Latvijas hokejistu, latviešiem pēcāk neizmantojot skaitlisko vairākumu.

Turpretim 14. minūtē Arta Ābola vadītajai komandai izdevās izlīdzināt rezultātu, Danam Ločmelim ieslidojot zonā, izdarot plaukstas metienu, ko savā priekšā atvairīja Šveices vārtsargs Pašs. Ločmelis pie atlēkušās ripas tika pirmais, ar otro mēģinājumu iekarojot šveiciešu cietoksni (1:1). Rezultāta izmaiņas bija loģiskas, latviešiem dažas minūtes veicot efektīvu ofensīvu.

Trešdaļas izskaņā tieši pēc vēl viena neizmantota skaitliskā pārsvara Latvijas komandai pavērās izcila iespēja izvirzīties priekšgalā, Robertam Cjunskim izraujoties vienatnē pret šveiciešu vārtsargu, tomēr nespējot gūt vārtus.

Lielāko daļu no otrās trešdaļas uzbruka Šveices jaunieši, kuri vairākkārt nopietni apdraudēja Patrika Bērziņa sargāto cietoksni. Bērziņš savā otrajā spēlē divu dienu laikā bija pārliecinošs, neilgā laika sprīdī tiekot galā ar vairākiem sarežģītiem metieniem no vārtu priekšas.

Šveiciešu ieilgušo ofensīvu apturēja Latvijas komandas ceturtais virknējums, vēl vienu spilgtu vārtu gūšanas iespēju izšķērdējot Cjunskim, kā arī ripu gar vārtu stabiņu raidot Ločmelim.

Saraustītā spēlē Latvija otrā perioda izskaņā ieguva trešo iespēju spēlēt vairākumā, šoreiz to izmantojot pilnvērtīgi - pēc latvieša metiena cīņā vārtu priekšā pie ripas tika Darels Dukurs, kurš izvirzīja priekšgalā (2:1) Latvijas komandu.

Kā iepriekš bija paredzams, pamatlaika noslēdzošajā trešdaļā visiem spēkiem uzbruks Šveice, kas vairākkārt spēja iegūt stabilu ripas kontroli latviešu zonā. No spožas uzvaras un trim punktiem kopvērtējumā latviešus šķīra mazāk par četrām minūtēm, kad ar tālu metienu vārtsargu Bērziņu pārspēja (2:2) aizsargs Rodvins Dioničjo. Bērziņam redzamību šajā epizodē bloķēja vairāki hokejisti.

Pagarinājumā tuvu tam, lai skatītājus iepriecinātu ar skaistu vārtu guvumu bija Ločmelis, kurš filigrāni izvijās cauri Šveices aizsardzībai, turpretim metienā bija nedaudz neprecīzs.

Bullīšu pirmajās piecās kārtās dominēja vārtsargi, savukārt sesto kārtu ar veiklu māņkustību iesāka Ločmelis, kurš izvirzīja vadībā latviešus. Diemžēl Bērziņam pēcāk neizdevās tikt galā ne ar šveiciešu līdera Atiljo Bjaskas, ne Liekita Raihles izgājieniem.

Šveice – Latvija 3:2 PM (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 8:20 Robēns (Zaneti) 1:0, 13:03 Ločmelis (G. Ozoliņš, Kazaks) 1:1, 37:50 Dukurs (Laviņš, G. Ozoliņš, vair.) 1:2, 58:04 Dioničjo (Bjaska, Biksels) 2:2, 65:00 Raihle 3:2.
Metieni pa vārtiem: 29:18 (8:7, 10:9, 10:1, 1:1)
Soda minūtes: 18:6 (4:0, 12:2, 2:4, 0:0)
Vārtsargi: Kevins Pašs – Patriks Bērziņš.