Pasaules čempionātu sākam ar uzvaru pret Norvēģiju

Dānijā notiekošo pasaules čempionātu U20 izlasēm 1A divīzijā ar uzvaru sākusi Latvijas izlase, kas ar 4:2 apspēlēja Norvēģiju un spērusi pirmo soli uz atgriešanos elites divīzijā.

Kārļa Zirņa trenētā U20 izlase cīnās par ceļazīmi uz elites divīziju, ko iegūs šīs grupas uzvarētāja. Latvijai vēl būs jāsacenšas arī ar Kazahstānu, Dāniju, Baltkrieviju un Ungāriju.

Latvijas izlase mačā pret Norvēģiju vārtus ielaida pirmā, kad pretinieki izmantoja vairākumu.

Taču divu minūšu intervālā Latvijai izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī pārņemt vadību, uz ko norvēģi atbildēja ar vēl vienu realizētu vairākumu.

Latvijas izlases rindās vārtus guva Kanādas junioru līgā spēlējošais Raivis Ansons un HK "Rīga" aizsargs Dāvis Orniņš.

Latvijas U20 izlase vadību atguva 26. minūtē ar 17 gadus vecā Sanda Vilmaņa gūtajiem vārtiem, un tie izrādījās uzvaru nesošie, taču trešajā periodā norvēģu vārtsargu pārspēja arī Daniels Mūrnieks, kurš spēlē USHL.

Latvijas nākamais mačs būs rītdien vakarā pret mājinieci Dāniju.

Norvēģijas U20 – Latvijas U20 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Vārti: Trigs (Obi-Olsens, Jonsens) (vair.), 6:40 Ansons (Mūrnieks) 1:1, Orniņš (Mūrnieks, Ravinskis) 1:2, 13:43 Holms (Obi-Olsens) (vair.), 2:2, 25:26 Vilmanis (Brants, Simanovičs) 2:3,44:30 Mūrnieks (Ansons) 2:4