Latvijas U-20 izlase uzvar norvēģus un čempionātu noslēdz otrajā vietā!

Otro vietu pasaules hokeja čempionāta IA divīzijā U20 izlasēm finišējusi Latvijas U20 valstsvienība, kas turnīru Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā pabeidza ar uzvaru pār vienaudžiem no Norvēģijas (2:0).

Līdere Austrijas U20 izlase agrajā spēlē nepaklupa un ar rezultātu 4:1 pārspēja Slovēniju. Līdz ar to abas galvenās intrigas šajā turnīrā bija zudušas: divīziju zemāk izkrita slovēņi, bet austrieši atgriezās Elitē.

Pirmajā trešdaļā Latvijas U20 izlasei nācās izturēt divus mazākumus, taču norvēģu uzbrukums nesagādāja pārāk daudz problēmu, un 26. minūtē Latvija izvirzījās vadībā – pēc Mika Tumānova un Jāņa Švanenberga piespēlēm izcēlās Ričards Grīnbergs (1:0). Grīnbergam, iepriekšējās spēlēs izceļoties ar piecām rezultatīvām piespēlēm, tie bija pirmie vārti turnīrā, bet Švanenbergs nopelnīja jau astoto (3+5) punktu.

Latvija izturēja vēl divus mazākumus un 48. minūtē beidzot dubultoja pārsvaru. Ernests Ošenieks izdarīja metienu no distances, un pirmais pie norvēģu vārtsarga atsistās ripas bija Rūdolfs Polcs, arī gūdams savus pirmos vārtus turnīrā (2:0). Nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām norvēģi noņēma vārtsargu, taču tuvāk vārtiem bija Latvija – Polcs no savas zonas ar neērto nūjas pusi netrāpīja tukšos vārtos.

Līdz ar to Kārļa Zirņa vadītā izlase izcīnīja otro vietu pirmās divīzijas A čmepionātā un 12.pozīciju pasaulē!

Norvēģijas U20 – Latvijas U20 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Vārti: 25:05 Grīnbergs (Švanenbergs, Tumānovs) 0:1, 48:08 Polcs (Ošenieks, Jevdokimovs) 0:2

15. decembris 15:00 Norvēģija 0:2

Latvijas U-20 valstsvienības sastāvs pasaules čempionātam pirmās divīzijas A grupas turnīram: