"Liepāja" sīvā cīņā uzveic HK "Kurbads"

„Optibet” hokeja līgas dienas pirmajā spēlē „Mogo” ar 6:1 apspēlēja hokeja skolu „Rīga”, tiekot pie savas devītās uzvaras šosezon. Citā spēlē "Kurbads" savā laukumā divreiz nenoturēja vadību un ar 3:4 atzina līdervienības "Liepājas" pārākumu.

Sezonas pirmajā savstarpējā mačā „Rīga” bija pratusi negaidīti pieveikt „Mogo”, turklāt atstāja to arī sausā (2:0). Šodienas spēlē „Mogo” parūpējās par to, ka līdzīgs scenārijs neatkārtosies, jau pirmajā minūtē, kad vārtus guva Rūdolfs Maslovskis.

Turpinājumā „Mogo” vairs tik pārliecinoši negāja un krietno teritoriālo pārsvaru otro vārtu guvumā izdevās pārvērst tikai otrā perioda vidū, kad vēlreiz precīzi meta Maslovskis. Taču trešā perioda pirmajās minūtēs „Mogo” dzēsa jautājumus par uzvarētāju, palielinot savu pārsvaru līdz 4:0.

„Rīgai” izdevās atbildēt ar vārtu guvumu pēc gandrīz četrām minūtēm mazākumā, kurās tika izturēts bez ielaistiem vārtiem. 51. minūtē „Rīgai” vārtus guva 17 gadus vecais Haralds Rauls Slišāns. Sekoja daži asumi, un „Mogo” beigās palika mazākumā, taču „Rīgas” centieni atspēlēties noveda pie tā, ka „Mogo” mazākumā pēdējās minūtēs iemeta vēl divus vārtus, nokārtojot 6:1.

Pa diviem punktiem „Mogo” sastāvā guva Maslovskis, Siksnis, Želubovskis, Demiters un Pankevičs, bet Renārs Kazanovs atvairīja 19 no 20 metieniem. „Mogo” pa pretinieku vārtiem meta 48 reizes.

Pirms izlašu pauzes "Kurbads" piedzīvoja pirmo zaudējumu sezonā, piekāpjoties ambiciozajiem debitantiem Rīgas "Olimp" (1:3). Pēc pauzes atgriezties uz panākumu takas neizdevās. Mājinieki divreiz bija vadībā (1:0, 2:1), taču kurzemnieki allaž atspēlējās. 20 gadus vecais lietuviešu uzbrucējs Marks Kaleinikovs otrās trešdaļas vidū trīs minūšu laikā no 1:2 panāca 3:2 savai komandai.

Pēdējās trešdaļas ievadā Jēkabs Rēdlihs vairākumā atjaunoja līdzsvaru uz rezultāta tablo, taču ne uz ilgu laiku. Nepilnas trīs minūtes vēlāk Mārtiņš Oskars Freimanis guva savus devītos vārtus sezonā, atkal izvirzot vadībā viesus no Liepājas. Tie arī izrādījās izšķirošie vārti mačā, "Kurbads" nemācēja izmantot arī vairākumu, nomainot vārtsaru pret sesto laukuma spēlētāju, un "Liepāja" nosargāja panākumu ar 4:3.

Uzvaras vārtu autors Freimanis visā mačā tika arī pie rezultatīvas piespēles, bet pa trim punktiem sakrāja Kaleinikovs (2+1) un Diļevka (1+2).

”Mogo”-”Rīga” 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)

Vārti: 0:56 Maslovskis (Želubovskis) 1:0, 29:25 Maslovskis (Pankevičs) 2:0, 40:31 K. Ozoliņš (Siksnis, Ziemiņš) 3:0, 45:17 Demiters (Siksnis) 4:0, 50:50 Slišāns 4:1, 57:23 Želubovskis (Pankevičs) 5:1, K. Lipsbergs (Demiters, Mamonovs) 6:1
Soda minūtes: 16:24
Metieni: 48:20
Vārtsargi: Renārs Kazanovs – Rūdolfs Lazdiņš

Kurbads - Liepāja 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Vārti: 13:41 Rancevs (Jass) 1:0, 22:22 Diļevka (Kaleinikovs, Freimanis, vair.) 1:1, 27:11 Straupe (Lavrovs, Logunovs) 2:1, Kaleinikovs (Diļevka) 2:2, 32:54 Kaleinikovs (Ņekļudovs, vair.) 2:3, 43:47 J.Rēdlihs (Rancevs, vair.) 3:3, 46:24 Freimanis (Diļevka) 3:4.
Soda minūtes: 10:10
Metieni: 36::27
Vārtsargi: Denijs Romanovskis - Māris Jučers