HS "Rīga" spēlē izcili un sarūgtina čempionus, "Kurbads" turpina savu uzvaras gājienu

"Optibet" hokeja līgas vadībā turpina atrasties "Kurbads", kas šovakar izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas – 3:2 bullīšos pret "Liepāju". Jurim Upītim 1+1 un realizēts bullītis. Tomēr par vakara galveno varoni kļuva Ričards Puče, kurš atvairīja 60 metienus un palīdzēja HS "Rīga" viesos atstāt sausā čempioni "Mogo" – 2:0.

"Kurbads" spēles ievadā nespēja izmantot divus vairākumus, un 16. minūtē laukuma saimnieki nonāca iedzinējos, ielaižot mazākumā. "Liepājas" kapteinis Bruno Zabis meta no labās malas, Uldis Čalpa ripu atvairīja vārtu priekšā, un kritienā pirmais pie tās paguva Māris Diļevka – 1:0.

Piecas minūtes līdz otrās trešdaļas noslēgumam "Kurbadam" izdevās panākt izlīdzinājumu. Juris Upītis piespēlēja atpakaļ uz zilo līniju, sekoja Krišjāņa Rēdliha metiens, pēc kura pie ripas tika Mārtiņš Cipulis. Viņš izdarīja metienu no nūjas neērtās puses un trāpīja starp kājsargiem – 1:1. Cipulim, kurš pagājušajā sezonā bija Latvijas čempionāta rezultatīvākais hokejists, tie bija pirmie vārti sezonā.

2:1 "Kurbads" panāca, Cipulim piespēlējot un Upītim gūstot vārtus. Viņi izmantoja liepājnieku kļūdu aizsardzībā. Māris Jučers tika pamests likteņa varā, un Upītis teicamo momentu izmantoja ar metienu tuvajā devītniekā. Tomēr uzvarai pamatlaikā ar to nepietika. Pēdējā minūtē Mārtiņš Freimanis, kurš aizvadīja maču pret bijušo komandu, vārtu guvumā pārvērta piespēli no aizvārtes – 2:2.

Uzvarētājs tika noskaidrots bullīšos, un pārliecinošāki bija "Kurbada" uzbrucēji – viņi izmantoja trīs no četriem pēcspēles metieniem, kamēr "Liepāja" nespēja pārspēt Čalpu. Mājinieku rindās izcēlās Edgars Brancis, Artūrs Logunovs un Upītis – 3:2 un piektā uzvara pēc kārtas.

Pie trešās uzvaras pēc kārtas tika jaunpienācēja "Olimp", kas otro reizi piecu dienu laikā atstāja sausā Daugavpils "Dinaburgu" – 5:0. Ja iepriekšējā mačā Ervīns Muštukovs tika nomainīts, tādējādi netiekot pie oficiālas sausās spēles, tad šoreiz viņš vārtos pavadīja visu spēli. Uguņot turpina Kirils Galoha, kuram divās "Olimp" rindās aizvadītajās spēlēs trīs vārti un trīs piespēles. Viņa kontā šovakar 2+1, bet maiņas partnerim Nikolajam Jeļisejevam 1+2.

Par lielu pārsteigumu parūpējās HS "Rīga", kas izbraukumā atstāja sausā čempioni "Mogo" – 2:0. Lielisku sniegumu vārtos demonstrēja Ričards Puče, kurš atvairīja 60 metienus un aizvadīja savu pirmo sauso spēli Latvijas čempionātā. Abus vārtus guva Kaspars Ziemiņš. Otro ripu 12 sekundes pirms beigām viņš iemeta tukšos vārtos.

Trīs vārtus gūstot skaitliskajā vairākumā, panākumu izcīnīja arī "Zemgale/LLU", kas savā laukumā ar 6:2 pieveica bez punktiem esošo "Prizmu/IHS". Juliāns Misjus izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, bet Aleksandra Novikova kontā divi vārtu guvumi.

Kurbads – Liepāja 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0)

Vārti: 15:41 Diļevka (Zabis, vair.) 0:1, 34:58 Cipulis (K. Rēdlihs, Upītis) 1:1, 51:49 Upītis (Cipulis, vair.) 2:1, 59:00 Freimanis (Diļevka, Zabis) 2:2, 65:00 Brancis 3:2
Metieni: 30:30
Vārtsargi: Uldis Čalpa – Māris Jučers

Dinaburga – Olimp 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Vārti: 17:38 Galoha (Jerofejevs, Jeļisejevs, vair.) 0:1, 19:11 M. Širokovs (A. Širokovs, Pujacs, vair.) 0:2, 24:01 Galoha 0:3, 45:48 Jeļisejevs (Galoha) 0:4, 52:24 Šulakovs (Jeļisejevs, Cipruss) 0:5
Metieni: 19:31
Vārtsargi: Ernests Tomass – Ervīns Muštukovs

Mogo – Rīga 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Vārti: 45:35 Ziemiņš (Sažko) 0:1, 59:48 Ziemiņš (tukšos vārtos) 0:2
Metieni: 60:18
Vārtsargi: Henrijs Ančs – Ričards Puče

Zemgale/LLU – Prizma/IHS 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Vārti: 17:17 Goršānovs (Bernhards, Misjus) 1:0, 22:19 Smirnovs (Kļaviņš, Brahmanis) 1:1, 28:08 Novikovs (Misjus, Kovirins, vair.) 2:1, 31:57 Brahmanis (Dombrovskis) 2:2, 37:16 Adeļsons (Sprukts, Visockis) 3:2, 44:24 Dolguškins (Sprukts, vair.) 4:2, 45:26 Novikovs (Misjus, vair.) 5:2, 51:49 Bernhards (Dolguškins) 6:2
Metieni: 28:33
Vārtsargi: Reinis Petkus – Niklāvs Rauza