Latvijas dāmu izlasei pirmā uzvara pasaules čempionātā!

Latvijas sieviešu hokeja izlase otrdien Pekinā uzvarēja savā trešajā spēlē pasaules čempionāta IB divīzijas turnīrā, ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā apspēlējot Kazahstānu.

Latviju turnīru bija sākusi ar diviem zaudējumiem - 0:3 pret mājiniecēm ķīnietēm, kā arī 0:1 pret Poliju, kas nozīmēja, ka ir svarīgi beidzot gūt pirmo uzvaru, jo citādāk var draudēt izkrišana uz otro divīziju.

Otrdienas mačā Latvija rezultātu atklāja jau ceturtajā minūtē, kad izcēlās Ieva Pētersone. Pirmās trešdaļas vidū pretinieces rezultātu izlīdzināja un nākamās 55 minūtes tas vairs nemainījās - neizšķirti noslēdzās gan pamatlaiks, gan arī pagarinājums.

Sekojošajos pēcspēles metienos pirmo mēģinājumu realizēja Pētersone, bet arī kazahietes atbildēja ar vārtiem. Tomēr pretiniecēm šis palika vienīgais vārtu guvums, kamēr Latvijai izcēlās arī Anna Kubliņa un Sarma Ozmena, nodrošinot izlasei uzvaru.

Jau trešo spēli pēc kārtas Latvija ievērojami zaudēja metienu attiecībā - pirmajos divos mačos mūsu hokejistes tika nomētētas ar 9:61 un 22:52, bet šoreiz ar 24:59, tomēr komandas vārtos lieliska bija Kristiāna Apsīte kura palīdzēja komandai arī izturēt ilgu mazākumu, kad otrajā trešdaļā uz 5+20 minūtēm noraidīta tika Karīna Šilajāne.

Turnīra kopvērtējuma tabulā iezīmējušās trīs līderes Ķīna, Polija un Nīderlande, kā arī pastarītes Latvija, Kazahstāna un Dienvidkoreja. Turnīra turpinājumā Latvijai trešdien būs jāspēlē pret Nīderlandi, bet pēdējā cīņā piektdien pretī stāsies Dienvidkoreja, kas, visticamāk, būs izšķirošais duelis par vietas saglabāšanu IB divīzijā. Latvija ar Nīderlandi tikās pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta un kapitulēja ar 1:8.

Latvija – Kazahstāna 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0))
Vārti: 3:19 Pētersone (Mihejenko) 1:0, 10:00 Aldabergenova (Kuzmina) 1:1, 65:00 Kubliņa 2:1
Metieni: 24:59
Soda minūtes: 31:8
Vārtsardzes: Kristiāna Apsīte – Darja Dmitrijeva.