"Mogo" Jelgavā izcīna pirmo uzvaru sērijā, "Kurbads" grauj Liepāju

Trešdien Latvijas čempionāta "Optibet" Hokeja līgā (OHL) pusfināla trešajās spēlēs "Kurbads" ar 6:1 mājās sagrāva "Liepāju/Optibet", sērijā panākot vadību ar 2-1, bet "Mogo" ar 3:1 izbraukumā pieveica "Zemgali/LLU", izcīnot pirmo panākumu sērijā (1-2).

"Kurbads" pēc uzvaras otrajā spēlē Liepājā šodien sērijas pirmajā spēlē Rumbulā ar 0:0 apspēlēja "Liepāju/Optibet". Mājinieki vadībā izvirzījās piektajā spēles minūtē, Edgaram Brancim ar precīzu metienu noslēdzot desmit sekundes iepriekš iegūto vairākumu. "Kurbada" hokejisti dubultoja pārsvaru pašā otrās trešdaļas sākumā, kad Mārcis Zembergs panāca 2:0. Nepilnu desmit nākamo minūšu laikā Deivids Sarkanis un Mārtiņš Gipters vēl trīs vārtus, un, spēlei vēl nesasniedzot tās vidu, tablo jau vēstīja graujošo 5:0 mājinieku labā.

Liepājnieki nomainīja vārtsargus, Vadima Miščuka vietā savu vārtu drošību uzticot Naurim Mažim, taču "Kurbadam" bija vajadzīgas mazāk nekā divas minūtes, lai sarūgtinātu arī šo 20 gadus veco vārtsargu - Juris Upītis guva sestos mājinieku vārtus. Četrarpus minūtes pirms trešdaļas beigām Kārlis Ozoliņš guva goda vārtus liepājniekiem (1:6). Pēdējā trešdaļā vārti vairs netika gūti.

"Zemgale/LLU" pēc divām negaidītām uzvarām pār "Mogo"sērijas pirmajos divos mačos Rīgā šodien savā laukumā jau diezgan ātri nonāca iedzinējos. Nepilnas astoņas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Krišs Lipsbergs no aizvārtes vārtu priekšā atrada ar piespēli brīvi ieslidojušo Andri Siksni, kurš atklāja rezultātu - 1:0. Drīz pēc tam "Mogo" vairākumā divkāršoja pārsvaru, kad Dmitrijs Moņa pie vārtiem mainīja Rustama Begova raidītās ripas virzienu, pārvirzot to vārtos - 2:0 pēc divdesmit spēles minūtēm.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Andrejs Kostjuks vārtu priekšā tika pie atlēkušās ripas, taču no labas pozīcijas meta pāri vārtiem. Septiņas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Kristaps Millers meta no pašas vārtu priekšas, bet vārtsargs Henrijs Ančs ripu tvēra. Vēl brīdi vēlāk Ančs atkal bija spiests glābt savu komandu. Trīsarpus minūtes pirms beigām "Zemgale/LLU" - Olafs Aploks piespēlēja stūrī esošajam Artūram Āboliņam, kurš savukārt ar asu piespēli pāradresēja ripu vārtu priekšā esošajam Laurim Rancevam un pēdējais guva vārtus - 1:2.

"Zemgale/LLU" nedomāja apstāties un nekavējās turpināt iet uz priekšu. Izveidojās arī daži asumi pie abu komandu vārtiem, bet mājiniekus pievīla disciplīna - spēlējot četri pret četri, Aploks pārkāpa noteikumus, un "Mogo" divarpus minūtes pirms beigām tika pie vairākuma četratā pret trijiem. Pusminūti vēlāk pieredzējušais "Mogo" četrinieks guva vārtus, kad Vladimirs Mamonovs pēc Moņas diagonālās piespēles panāca 3:1.

Noslēdzošajās divdesmit spēles minūtēs rezultātu mainīt neizdevās, taču dažādi asumi neizpalika tik un tā. Sešas minūtes pirms beigām pēc kārtējā saasinājuma "Mogo" vārtu priekšā Krišs Grundmanis bija pārliecināts, ka ripa šķērsojusi vārtu līniju. Tiesnesis devās pārliecināties par epizodi, bet video atkārtojumā vārtu guvums netika fiksēts, līdz ar to rezultāts palika nemainīgs. Pusotru minūti pirms spēles beigām jelgavnieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un sagādāja labu iespēju atgūt vienus vārtus, taču atkal augstu meistarību nodemonstrēja Ančs, neļaujot mājiniekiem atgūt cerību.

Spēle noslēdzās ar "Mogo" uzvaru 3:1, līdz ar to regulārā turnīra uzvarētāja izcīnīja pirmo panākumu sērijā līdz trim uzvarām un garantēja sērijas atgriešanos arī savā laukumā.