Samsung premjerlīgas līderi piedzīvo pirmo zaudējumu

autors: hockey.lv Pavērsieniem bagātā Samsung premjerlīgas kārtas centrālajā spēlē FHK "Liepājas Metalurgs" tikai pēcspēles soda metienu sērijā ar 5:4 (1:3, 2:0, 1:1, 0:0, 0:1) uzvarēja "ASK/Ogri", pārtraucot bebru četru uzvaru sēriju.

Abas pretinieces maču iesāka līdzīgā tempā ar pāris asiem pretuzbrukumiem. Visai negaidīti, vārtus ļoti ātri, jau 1. minūtē, guva viesi. Prasmīgi pretuzbrukumā pēc divām piespēlēm kombināciju noslēdz Jermakovs – 0:1.
Mājinieki saviem skatītājiem parādā nepalika. 5. minūtē bīstamu iespēli veic bijušais Latvijas izlases kapteinis Fanduļs – pie vārtiem notiek asa cīņa par ripu, un veiksmīgākais izrādās Kerčs, kurš no vārtu priekšas rezultātu izlīdzina -1:1.
8. minūtē teicama izdevība pavērās liepājniekiem, jo ar nelielu laiku intervālu "bebri" saņem divus "mazos" noraidījumus. Iesākot pirmo mēģinājumu realizēt divu vīru skaitlisko pārsvaru, muļķīgu pārkāpumu saņem "Metalurga" kapteinis Ivanovs. Tiesa, arī cīnoties četriem pret trim, liepājnieki spēlē lieliski, pēc Koreškova metiena realizējot vairākumu – 1:2.
Mirkli vēlāk viesi realizē vēl vienu "ASK/Ogre" noraidījumu. No zilās līnijas met Ļouškins, ripa atsitās pret spēlētājiem un maina sākotnējo trajektorija, lidojot garām Lūsiņam vārtu tīklā – 1:3.
15. minūtē laba izdevība samazināt rezultāta starpību bija mājiniekiem, bet Vegnera izgājienu likvidēja Žabotinskis.
19. minūtē "Metalurgs" teju nokautēja "ASK/Ogri", taču no ceturto vārtu zaudējuma ogrēniešus glābj tikai veiksme un vārtu stabiņš.
Ko pirmās trešdaļas noslēgumā neizdarīja liepājnieki, to otrajā periodā paveica ogrēnieši. Vispirms nerealizējuši skaitlisko vairākumu, "bebri" mirkli vēlāk tomēr vienus vārtus atgūst. Lieliski nospēlē Savičevs – 2:3.
27. minūtē skatītājus patīkami iepriecina, šķiet, otro jaunību atguvušais Kerčs kopā ar Savičevu un Fanduļu. Kerčs izdara labu piespēli Savičevam, kurš savukārt atmet uz malu Fanduļam. Vjačeslavs savu darbu izdara izcili, iespaidīgā stilā raidot ripu "devītniekā" – 3:3.
Mača vidusdaļā pašaizliedzīgi spēlējošā "ASK/Ogre" vairāk kārt pārkāpj noteikumus. Vispirms "bebri" saņēma trīs noraidījumus pēc kārtas, bet mājinieku spēles plāns turpināja brukt, un seko vēl divi noraidījumi viens pēc otra. Brīnumainā kārtā "Metalurgs" radīja tikai vienu reālu vārtu gūšanas momentu, jo kombinacionālai saspēlei allaž pietrūka sekmīgs noslēgums.
Izturējuši spiedienu, "bebri" aktivizējās un divi noraidījumi pēc kārtas viesu kontā, kuri netiek realizēti.
Pēdējo periodu efektīgāk iesāk liepājnieki. Vienā no pirmajiem viesu uzbrukumiem viens pret viens uz Lūsiņs sargātajiem vārtiem izskrien "Metalurga" šīs sezonas viens labākajiem leģionāriem Borisenko. Tiesa, Efektīvāk spēlē "ASK/"Ogre" un Lūsiņš, neļaujot liepājniekiem izvirzīties vadībā.
Trešajā trešdaļā sabojāja disciplīnas neievērošana turpinājās – Liepājai divi noraidījumi īsā laikā. Izdevību pirmo reiz izvirzīties vadībā mājinieki garām nelaida. Bluks kārtīgi atvēzējas uz zilās līnijas un mauc pa melnā kaučuka gabalu, kas netverami lido apakšējā mūra stūrī, panākot 4:3 ("lielajā" vairākumā).
Izskatījās, ka "Metalurga" spēle ir apstājusies. 48. minūtē lieliskus meistarstiķus demonstrē Žabotinskis, kurš atvaira pēc kārtas vairākus ļoti bīstamus mājinieku metienus, bet pēc mirkļa Liepājniekiem nodrebēt liek Kerčs, tomēr ripa vārtos nav.
55. minūtē spēle sasniedz savu kulmināciju, jo viesi rezultātu izlīdzina, pēc Jermakova metiena panākot neizšķirtu – 4:4.
Mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, bet papildlaikā ir tikai daži bīstami, tomēr nesekmīgi abu pretinieču uzbrukumi.
Soda metienos veiksmīgāki izrādījās viesi. Precīzs ir Koreškovs, bet ogrēniešu soda metiens iet vārtiem secen – 5:4 pēc soda metieniem FHK "Liepājas Metalurgs" uzvar "ASK/Ogri".
Statistika
23. septembris, Vidzemes ledus halleASK/Ogre - Liepājas Metalurgs 4:5 (1:3, 2:0, 1:1, 0:0, 0:1)00:38 Jermakovs (Borisenko, Golohvastovs) 0:1, 04:09 Kerčs (Fanduļs, Brencāns) 1:1, 12:56 Fiļimonovs (Koreškovs, Kniksts, vair.) 1:2, 15:35 Ļouškins (Koreškovs, Kuļibaba, vair.) 1:3, 22:23 Savičevs (Chvojka, Kardašs) 2:3, 26:37 Fanduļs (Bērziņš, Kerčs, vair.) 3:3, 47:02 Bluks (Vegners, Razgals, vair. +2) 4:3, 54:33 Jermakovs (Golohvastovs, Borisenko) 4:4, 65:00 Koreškovs (s.m.) 4:5Soda minūtes: 30:24Vārtsargi: Lūsiņš - Žabotinskis
Citā 23. septembra spēlē čempioni HK Rīga 2000 izbraukumā pārspēja Elektrēnu Energija komandu ar rezultātu 5:2 (1:2, 0:0, 4:0). Mājinieki pirmo periodu noslēdza pat savā labā ar 2:1, un tāds pats rezultāts uz tablo bija arī pēc otrā perioda, taču pēdējā trešdaļā Rīga 2000 neatstāja lietuviešiem nekādas cerības, galarezultāts ir likumsakarīgs.
Arī 24. septembra spēlē Elektrēnu Energija zaudēja, šoreiz ar rezultātu 13:5 (6:2, 2:1, 5:2) piedzīvojot kārtējo sagrāvi spēlē ar līderiem ASK/Ogre.
Savukārt otra 24. septembra spēle starp SK Rīga-20 un DHK Latgale nenotika visai prozaiska iemesla dēļ – Rīgas Sporta pils ledus kombains pēc hokejistu iesildīšanās vienkārši salūza. Visi pūliņi novērst šo tehnisko ķibeli beidzās neveiksmīgi un spēli nācās atcelt.