Latvijas izlase dramatiskā cīņā pēcspēles soda metienos uzvar Šveices izlasi Loto cup pirmajā spēlē

Loto Cup

14.-16.12.2006
Samsung Arena (Bratislava, Slovakia)
Piedalās – Latvija (LAT), Slovākija (SVK), Šveice (SUI), Austrija (AUT).

Šodien Latvijas izlase ar spēli pret sev tik neērto pretinieku Šveices izlasi sāka dalību Loto kausa izcīņas turnīrā Bratislavā un izcīnīja dramatisku uzvaru ar rezultātu 5:4 (0:0; 4:0; 0:4; 0:0; 3:0).
Spēles pirmais periods pagāja sīvā cīņā, kurā nevienai no komandām vārtus gūt tā arī neizdevās, kaut gan metienu attiecība bija šveiciešu labā 11:8.
Savukārt otrajā periodā Šveices hokejisti izvirzījās vadībā vēl vienā spēles komponentā – soda minūtēs, un Latvijas izlases hokejisti to rezultatīvi izmantoja. Spēles 25. minūtē viena hokejista pārsvaru vārtu guvumā pārvērš Mārtiņš Cipulis (attēlā), bet vēl pēc sešām minūtēm to pašu izdara Lauris Dārziņš. Vēl pēc minūtes Martiņš Cipulis, gūstot savus otros vārtus spēlē panāk jau visai pārliecinošo 3:0, taču arī tas vēl nav viss, jo 34. minūtē Armands Bērziņš padara rezultātu pavisam nepatīkamu šveiciešiem 4:0 Latvijas labā.
Trešajā periodā šveicieši parādīja, ka šobrīd ne velti atrodas augstāk IIHF rangā, jo desmit minūšu laikā Sandy Jeanin guva trīs vārtus samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, bet 21 sekundi līdz spēles beigām Bartschi no tā paša Jeanin piespēles izlīdzināja rezultātu, kas nozīmēja, ka komandām jāspēlē papildlaiks, kurā rezultāts nemainījās. Savukārt soda metienu sērijā pārliecinoši labāki izrādījās Latvijas izlases hokejisti Aleksandrs Ņiživijs, Lauris Dārziņš un Mārtiņš Cipulis, kuri realizēja savus soda metienus, bet šveicieši ne reizi nespēja pārspēt Edgaru Masaļski, un līdz ar to Latvijas izlase svinēja dramatisku un laimīgu uzvaru ar 5:4.
Nākamā spēle mūsējie rīt pret Austrijas izlasi.
Loto cup, 14. decembris, Samsung Arena (Bratislava, Slovākija)
Latvijas izlase – Šveices izlase 5:4 (0:0; 4:0; 0:4; 0:0; 3:0 soda metieni) Protokols
Vārtu guvēji: 25:23 Cipulis (Ņiživijs vair.) 1:0; 31:03 Dārziņš (Saviels, M. Rēdlihs vair.) 2:0; 33:26 Cipulis (Galviņš) 3:0; 34:41 Bērziņš (M. Rēdlihs, Ignatjevs) 4:0; 41:44 Jeanin (Sannitz, Ngoy) 4:1; 44:36 Jeanin (Sannitz) 4:2; 51:10 Jeanin (Dela Rosa) 4:3; 59:39 Bartschi (Jeanin) 4:4; Izšķirošais bullītis Ņiživijs.
Metieni: 28:47 (8:11; 13:13; 3:19; 3:4)
Vārtsargi: Masaļskis - ManzatoSoda minūtes: 14:10 (2:2; 0:8; 12:0; 0:0)