Rīga 2000 triumfē pirmajā Samsung premjerlīgas finālmačā

Samsung Premjerlīgas pirmajā finālmačā ar 5:2 uzvaru izcīnīja pašreizējie čempioni –Rīga 2000, izvirzoties sērijā vadībā ar 1:0.

Pirms spēles svinīgi tika sumināts Aleksandrs Kerčs, kuram 16. martā apritēja apaļi 40. gadi. Savus apsveikumus un dāvanas jubilāram izteica Latvijas hokeja federācija prezidenta Kirova Lipmana personā, premjerlīgas ģenerālsponsors Samsung mārketinga daļas Baltijas valstīs Helēnas Zakmanes personā, Nacionālie bruņotie spēki ģenerāļa Jura Kivkucāna personā, kā pašreizējais klubs ASK/Ogre tā prezidenta Jura Feodorova personā.Savukārt sākoties spēlei viesi Rīga 2000 hokejisti nekādas dāvanas negatavojās pasniegt, un jau 5. minūtē pēc Iļjas Demidova metiena no zilās līnijas pie ogrēniešu vārtsarga Edgara Lūsiņa atvairītās ripas tika Artis Ābols un 1:0 Rīga 2000 labā. Pēc desmit minūtēm vairākumā pēc pārtvertas piespēles precīzs metiens izdevās aizsargam Aigaram Miranovičam un jau 2:0 viesu labā.2. periodā ASK/Ogre metās atspēlēties taču uzbrukumiem trūka vai nu precīza noslēguma, vai arī visus draudus novērsa Mārtiņš Raitums. Īpaši neveiksmīgi šajā vakarā ASK/Ogre spēlēja vairākumā, un ļoti acīgi izmantoja Rīga 2000 gūstot vārtus arī mazākumā. Tas izdevās Ģirtam Ankipānam, kurš kopā ar Edgaru Žaltkovski nobloķēja ogrēniešu metienu, vienkārši apskrēja Tomu Bluku un izgājienā pret Lūsiņu guva skaistus vārtus – 3:0.Trešajā periodā ceturtos vārtus rīdzinieki guva vairākumā, kad vārtu priekšā atlēkušo ripu novaktēja Armands Bērziņš. Vēl pēc piecām minūtēm Guntis Galviņš ar spēcīgu tālo metienu realizēja vēl vienu vairākumu, un rezultāts kļuva pagalam nepiedienīgs 5:0 viesu labā. Tikai pie šāda rezultāta rīdzinieki mazliet atslābinājās, ļaujot Dmitrijam Korņilovam iepriecināt arī Ogres līdzjutējus. Punktu spēlei 9 sekundes pirms beigām pielika Aigars Razgals realizējot 2 hokejistu pārsvaru, un panākot gala rezultātu 2:5.Par mača vērtīgākiem spēlētājiem Rīga 2000 sastāvā atzina vārtsargu Mārtiņu Raitumu, bet ASK/Ogre rindās Aleksandru Kerču.Nākamo spēli sērijā līdz četrām uzvarām komandas aizvadīs jau rīt 19:30 Siemens ledus hallē.21. marts, Vidzemes ledus halle, Fināls Pirmā spēle.ASK/Ogre - Rīga 2000 (0:2, 0:1, 2:2) (Sērijā līdz 4 uzvarām 0:1)Vārtu guvēji:
04:37 Artis Ābols (Raimons Daņiļičs, Iļja Demidovs) 0:1,
15:51Aigars Miranovičs (Armands Bērziņš, Raimons Daņiļičs) 0:2,
35:21 Ģirts Ankipāns (Edgars Žaltkovskis) 0:3,
43:01 Armands Bērziņš (Renārs Valters, Artis Ābols) 0:4,
47:58 Guntis Galviņš (Aleksejs Hromčenkovs, Andrejs Ignatovičs) 0:5,
49:25 Dmitrijs Korņilovs 1:5,
59:51 Aigars Razgals (Toms Bluks, Aleksandrs Kerčs) 2:5.
Vārtsargi: Lūsiņš – RaitumsSoda minūtes: 36:28 (6:4, 18:10, 12:14)