Latvijas izlase pārspēj Slovēniju un iekļūst nākamajā kārtā

Latvijas izlase izšķirošajā priekšsacīkšu mačā ar rezultātu 3:0 pārspēja Slovēniju un iekļuva nākamajā kārtā, kur turpinās cīņu par iekļūšanu ¼ finālā. Slovēņi tikai pašā spēles sākumā radīja draudus pie Edgara Masaļska vārtiem, taču visai drīz iniciatīvu pārņēma Latvijas izlase un pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu līdz pat spēles beigām. Pirmajā trešdaļā Latvija aktīvi uzbruka, bet ripa spītīgi negāja slovēņu vārtos. Otrajā trešdaļā Latvijas spiediens pieauga, un slovēņiem arvien grūtāk nācās kavēt mūsējos, bieži pārkāpjot noteikumus. Spēles pašā vidū Slovēnija tikai ar pārkāpumu spēja apturēt Kaspara Daugaviņa izrāvienu vienatnē pret vārtsargu un Latvija ieguva tiesības izpildīt otro soda metienu neilgā laika periodā (par pārkāpumu pret Galviņu piešķirto soda metienu nespēja realizēt Mārtiņš Cipulis). Šoreiz Aleksandrs Ņiživijs izrādījās viltīgāks par slovēņu vārtsargu, gūdams pirmos vārtus Latvijai pasaules čempionātā. Pēc ļoti īsa brīža Aleksejs Širokovs no Mārtiņa Cipuļa un Jāņa Sprukta piespēlēm vairākumā dubultoja pārsvaru, un likās jau, ka Slovēniju gaida sagrāve. Tomēr turpmākajā spēles gaitā, lai arī Latvija turpināja daudz uzbrukt, ripa vārtos negāja. Trešajā periodā Latvijas komanda nedaudz samazināja apgriezienus, lielāku uzmanību pievēršot savu vārtu drošībai, ļaujot slovēņiem vairāk uzbrukt. Tomēr bez panākumiem, bet nepilnu pusminūti līdz mača beigām Mārtiņš Cipulis un Aleksejs Širokovs no nāca divatā tukšu vārtu priekšā, un pēdējais panāca beigu rezultātu 3:0 Latvijas labā. Par labāko hokejistu Latvijas komandā tika atzīts Aleksandrs Ņiživijs. 2008. gada Pasaules čempionāts hokejā.Priekšsacīkšu raunds B apakšgrupa.

2008. gada 6. maijs, Halifax Metro CentreSlovēnijas izlase – Latvijas izlase 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Spēles gaitaVārtu guvēji:
30:05 Niživijs (soda metiens) 0:1,
31:24 Širokovs (Cipulis, Sprukts, vair.) 0:2,
59:32 Širokovs (Cipulis) 0:3.Vārtsargi: Kristans (no 59:26 – 59:32 tukši vārti) – MasaļskisMetieni: 17:38Soda minūtes: 16:12