Latvijas U20 izlase uzvar baltkrievus S. Žoltoka piemiņas turnīrā

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs hokejā, 2008. gada 28. -30. augusts, Volvo sporta centra ledus halle Rīgā(Turnīru organizē Latvijas Hokeja federācija ar Rīgas Domes atbalstu)Latvijas U20 izlase arī savā otrajā mačā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā izcīnījusi uzvaru pēcspēles metienu sērijā. Šoreiz ar 2:1 tika pārspēta Baltkrievijas U20 izlase. Dienas otrajā spēlē Dānijas U20 izlase vārtu guvumiem bagātā spēlē ar 5:3 uzvarēja Zviedrijas kluba „MoDo” jaunioru komandu.Jau pirms mača bija skaidrs, kā spēle starp Latvijas un Baltkrievijas U20 izlasēm būs ļoti principiāla. Tādēļ iesildīšanās laikā mūsu treneriem rūpes sagādāja vadošā uzbrucēja Jāņa Straupes sāpošā roka (iepriekšējās dienas spēlē viņš saņēma sitienu pa rokām), un vienubrīd jau šķita, ka Jānis nevarēs pret baltkrieviem spēlēt, taču pateicoties komandas ārsta Jāņa Kvēpa pūlēm Straupe tomēr aizvadīja visu maču, un atkal bija viens no labākajiem. Mūsu treneri uz spēli pret Baltkrieviju vietu vārtos bija uzticējuši Raimondam Ermičam, bet uzbrucēja Matīsa Brieža vietā spēlei tika pieteikts aizsargs Kristaps Kuplais.Kā jau varēja paredzēt Latvijas un Baltkrievijas U20 izlašu spēle pagāja ļoti līdzīgā cīņā praktiski visa mača garumā, un bīstami momenti veidojās gan pie vieniem gan otriem vārtiem. Taču abu komandu vārtsargi Eremičs un Belinskis šajā vakarā darbojās ļoti veiksmīgi un ne velti pēc mača tika atzīti par labākajiem spēlētājiem.Pirmos vārtus šajā mačā izdevās gūt tikai spēles 28. minūtē, kad pēc Jāņa Ozoliņa un Jāņa Straupes piespēlēm vārtus guva Ronalds Cinks. Nonākuši iedzinēju lomā baltkrievi sāka uzbrukt vairāk, bet Latvijas U20 izlase veiksmīgi aizstāvējās un veidoja bīstamus pretuzbrukumus. Vienā no tādiem 57. minūtē vienatnē uz vārtiem izrāvās Jānis Straupe, un baltkrievu aizsargs tikai ar pārkāpumu spēja viņu apturēt, un uz viesu vārtiem tika nozīmēts soda metiens.

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs hokejā, 2008. gada 28. -30. augusts, Volvo sporta centra ledus halle Rīgā
(Turnīru organizē Latvijas Hokeja federācija ar Rīgas Domes atbalstu)
Latvijas U20 izlase arī savā otrajā mačā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā izcīnījusi uzvaru pēcspēles metienu sērijā. Šoreiz ar 2:1 tika pārspēta Baltkrievijas U20 izlase. Dienas otrajā spēlē Dānijas U20 izlase vārtu guvumiem bagātā spēlē ar 5:3 uzvarēja Zviedrijas kluba „MoDo” jaunioru komandu.
Jau pirms mača bija skaidrs, kā spēle starp Latvijas un Baltkrievijas U20 izlasēm būs ļoti principiāla. Tādēļ iesildīšanās laikā mūsu treneriem rūpes sagādāja vadošā uzbrucēja Jāņa Straupes sāpošā roka (iepriekšējās dienas spēlē viņš saņēma sitienu pa rokām), un vienubrīd jau šķita, ka Jānis nevarēs pret baltkrieviem spēlēt, taču pateicoties komandas ārsta Jāņa Kvēpa pūlēm Straupe tomēr aizvadīja visu maču, un atkal bija viens no labākajiem. Mūsu treneri uz spēli pret Baltkrieviju vietu vārtos bija uzticējuši Raimondam Ermičam, bet uzbrucēja Matīsa Brieža vietā spēlei tika pieteikts aizsargs Kristaps Kuplais.
Kā jau varēja paredzēt Latvijas un Baltkrievijas U20 izlašu spēle pagāja ļoti līdzīgā cīņā praktiski visa mača garumā, un bīstami momenti veidojās gan pie vieniem gan otriem vārtiem. Taču abu komandu vārtsargi Eremičs un Belinskis šajā vakarā darbojās ļoti veiksmīgi un ne velti pēc mača tika atzīti par labākajiem spēlētājiem.
Pirmos vārtus šajā mačā izdevās gūt tikai spēles 28. minūtē, kad pēc Jāņa Ozoliņa un Jāņa Straupes piespēlēm vārtus guva Ronalds Cinks. Nonākuši iedzinēju lomā baltkrievi sāka uzbrukt vairāk, bet Latvijas U20 izlase veiksmīgi aizstāvējās un veidoja bīstamus pretuzbrukumus. Vienā no tādiem 57. minūtē vienatnē uz vārtiem izrāvās Jānis Straupe, un baltkrievu aizsargs tikai ar pārkāpumu spēja viņu apturēt, un uz viesu vārtiem tika nozīmēts soda metiens. To izpildīt devās Ronalds Cinks, taču šajā duelī baltkrievu vārtsargs izrādījās pārāks. Pēc neilga laika mūsējie nopelna noraidījumu, un baltkrievi nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju spēja pusotru minūti līdz spēles beigām panākt izlīdzinājumu. Sekojošā pagarinājumā neviena no komandām vārtus gūt nespēja un uzvarētāju vajadzēja noskaidrot pēcspēles metienu sērijā līdz pirmajai kļūdai. Pirmais pēcspēles metienu izpildīja Latvijas U20 izlases kapteinis Jānis Straupe, un otro vakaru pēc kārtas šajā atbildīgajā brīdī bija precīzs. Savukārt baltkrievu uzbrucēja Vladimira Mihailova un mūsu vārtsarga Raimonda Ermiča duelī pārāks izrādījās pēdējais un Latvijas U20 izlase svinēja uzvaru ar 2:1.
Tagad pirms pēdējās kārtas spēlēm Latvijas U20 un Baltkrievijas U20 izlasēm ir 4 punktiem, dāņiem 3, bet „MoDo U20” 1 punkts, un turnīra uzvarētāji noskaidrosies tikai pēdējās kārtas spēlēs.
Spēļu kalendārs un rezultāti:
Sestdiena, 30. augusts
12:00 Baltkrievijas U20 izlase – MoDo U20 (Zviedrija)
15:30 Latvijas U20 izlase – Dānijas U20 izlase
(Ieeja uz turnīra spēlēm bez maksas)
Piektdiena, 29. augusts
Latvijas U20 izlase – Baltkrievijas U20 izlase 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Vārtu guvēji: 27:35 Cinks (Ozoliņš, Straupe) 1:0, 58:27 Korobov (Mihailov, Šinkevič vair.) 1:1, 65:00 Straupe (Pēcspēles metiens)
Metieni pa vārtiem: 21:33 (6:7, 6:7, 7:15, 2:4)
Vārtsargi: Raimonds Ermičs – Vitali Belinski (no 45:48 līdz 45:52 un no 57:42 līdz 58:27 tukši vārti)
Soda minūtes: 22:24 (12:12, 0:2, 10:10, 0:0)
Dānijas U20 izlase – MoDo U20 (Zviedrija) 5:3 (0:0, 2:0, 3:3)
Ceturtdiena, 28. augusts
Latvijas U20 izlase – MoDo 4:3 (2:1, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0) Spēles protokols
Baltkrievijas U20 izlase – Dānijas U20 izlase 3:2 (2:0, 0:0, 1:2) Spēles protokols