Latvijas U20 izlase uzvar arī Dānijas U20 izlasi un izcīna Sergeja Žoltoka piemiņas kausu

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs hokejā, 2008. gada 28. -30. augusts, Volvo sporta centra ledus halle Rīgā(Turnīru organizē Latvijas Hokeja federācija ar Rīgas Domes atbalstu)Latvijas U20 izlase arī trešajā S. Žoltoka piemiņas turnīra spēlē izcīnīja uzvaru, ar 2:1 pārspējot Dānijas vienaudžus, un līdz ar to pirmo reizi kļuva par tradicionālā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra uzvarētājiem.Visa spēle aizritēja visai līdzīgā cīņā, jo bīstami momenti veidojās pie abu komandu vārtiem. Tomēr mača 12. minūtē Toms Tiļļa no Matīsa Brieža un Jāņa Ozoliņa piespēlēm guva pirmos vārtus, izvirzot Latviju vadībā ar 1:0. Lai arī turpmākajā spēles gaitā abas vienību hokejisti turpināja uzbrukt, nākamie vārti tika gūti tikai otrās trešdaļas pēdējā minūtē, kad dāņiem izdevās pārspēt mūsējo vārtsargu Nauri Enkuzenu un izlīdzināt rezultātu. Tomēr 3.perioda piektajā minūtē Latvijas U20 izlase hokejisti realizēja skaitlisko vairākumu, kad no Kriša Grundmaņa piespēles vārtus guva Miks Indrašis, izvirzot Latvija vadībā ar 2:1. Atlikušajā laikā, lai kā arī necentās dāņi, spēles rezultāts vairs nemainījās un Latvijas U20 izlase izcīnīja uzvaru arī trešajā spēlē, un līdz ar to arī visā turnīrā. Dāņi palika 3. vietā.Otro vietu ieņēma Baltkrievijas U20 izlase, kas pēdējā mačā ar 8:2 sagrāva zviedrus „MoDo U20”.Par S. Žoltoka turnīra rezultatīvāko spēlētāju un arī labāko uzbrucēju tika atzīts Latvijas U20 izlases hokejists Jānis Straupe (attēlā), kurš pēdējā spēlē rokas savainojuma dēļ nepiedalījās. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Nauris Enkuzens.Spēļu rezultāti:

Sestdiena, 30. augusts
6. Latvijas U20 izlase – Dānijas U20 izlase 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Spēles protokols
5. Baltkrievijas U20 izlase – MoDo U20 8:2 (1:1, 2:1, 5:0) Spēles protokols
Piektdiena, 29. augusts
4. Latvijas U20 izlase – Baltkrievijas U20 izlase 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) Spēles protokols
Vārtu guvēji: 27:35 Cinks (Ozoliņš, Straupe) 1:0, 58:27 Korobov (Mihailov, Šinkevič vair.) 1:1, 65:00 Straupe (Pēcspēles metiens)
Metieni pa vārtiem: 21:33 (6:7, 6:7, 7:15, 2:4)
Vārtsargi: Raimonds Ermičs – Vitali Belinski (no 45:48 līdz 45:52 un no 57:42 līdz 58:27 tukši vārti)
Soda minūtes: 22:24 (12:12, 0:2, 10:10, 0:0)
3. Dānijas U20 izlase – MoDo U20 5:3 (0:0, 2:0, 3:3) Spēles protokols
Ceturtdiena, 28. augusts
2. Latvijas U20 izlase – MoDo 4:3 (2:1, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0) Spēles protokols
1. Baltkrievijas U20 izlase – Dānijas U20 izlase 3:2 (2:0, 0:0, 1:2) Spēles protokols