Pirmie soli pretī zeltam sper "Kurbada" hokejisti

Latvijas hokeja Virslīgas finālsēriju šovakar ar uzvaru sāka pērnās sezonas vicečempioni "Kurbada" hokejisti, kas izbraukumā ar 5:3 pārspēja regulārā čempionāta uzvarētāju "Liepāju".

Pirmie vārti šīgada finālsērijā tika gūti jau pēc nospēlētām 88 sekundēm, kad liepājnieku vārtsargu Vadimu Miščuku skaitliskajā vairākumā pārspēja „Kurbada” veterāns Aleksandrs Macijevskis. Bet 14. minūtē Bruno Zabis neatļauti kavēja pretinieku un uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru realizēja Juris Štāls. Perioda beigās „Kurbads” vēl divas reizes ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču palielināt pārsvaru neizdevās.

Otrajā trešdaļā jau 2. Minūtē baltkrievu leģionārs Artjoms Karkotskis trešoreiz raidīja ripu „Liepājas” vārtos, tomēr jau pēc 47 sekundēm Edgars Beizaks vienus vārtus mājiniekiem atguva. Perioda vidū „Kurbads” nopelnīja trīs noraidījumus pēc kārtas un „Liepājas” hokejisti vairāk nekā minūti spēlēja piecatā pret trim, taču vārtus gūt izdevās tikai tad, kad komandas atkal spēlēja vienādos sastāvos un precīzs bija Vjačeslavs Minajevs. Trešdaļas beigās iespēja spēlēt vairākumā vēl radās „Kurbadam”, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešā perioda pašā sākumā Rihards Remiņš atjaunoja „Kurbadam” divu vārtus pārsvaru, bet sešas minūtes vēlāk Aleksandrs Kerčs juniors palielināja viesu pārsvaru līdz trim vārtiem (5:2). Trešdaļas 15. minūtē Aldis Āboliņš vairākumā vienus vārtus atspēlēja, tomēr izglābties no zaudējuma finālsērijas pirmajā mačā „Liepāja” nespēja.

Finālsērijas otrā spēle jau trešdien notiks turpat, Liepājā, bet trešais un ceturtais mačs attiecīgi 2. un 3. aprīlī risināsies Vidzemes ledus hallē Ogrē.

„Liepāja” – „Kurbads” 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Vārti: 1:28 Macijevskis (Hartmanis, Salija, vair.) 0:1, 13:11 Štāls (soda metiens) 0:2, 21:17 Karkostskis (Macijevskis) 0:3, 22:04 Beizaks (Zabis, Liepiņš) 1:3, 34:49 Minajevs (Kaļeiņikovs) 2:3, 41:39 Remiņš (Kniksts, Ogorodņikovs) 2:4, 47:37 Kerčs jun. 2:5, 54:53 Āboliņš (Minajevs, vair.) 3:5.
Soda minūtes: 8:10.
Vārtsargi: Vadims Miščuks – Uldis Čalpa.