MONARCH uzvar otrajā spēlē, SMScredit.lv izlīdzina

Sestdien tika aizvadītas Latvijas Atklātā čempionāta (LAČ) hokejā otrās pusfināla spēles. Pateicoties Ronalda Cinka realizētajam pēcspēles metienam, "SMScredit.lv" revanšējās "Liepājas Metalurgam 2" (4:3) un sērijā panāca 1-1. Tikmēr pastiprinātais hokeja klubs "Juniors" vēlreiz atzina "Ozolnieki-MONARCH" pārākumu – 1:3, bet sērijā 0-2.

"SMScredit.lv" sērijā panāk 1-1

Vakar sērijas pirmajā mačā liepājnieki uzvaru izrāva tikai trešās spēles trešdaļas vidusdaļā. Spēles 44. minūtē „SMScredit” panāca vienu vārtu pārsvaru (3:2), taču mirkli vēlāk kurzemnieki guva divus bezatbildes vārtos, uzvarot sērijas pirmo maču ar 4:3.

Šodien komandas tikās atkārtoti. Jau spēles septītajā minūtē metalurgi izmantoja skaitlisko vairākumu un Māris Diļevka panāca vadību viesiem – 1:0. Arī mača turpinājumā „SMScredit.lv” vairākkārt pārkāpa noteikumus, ļaujot visiem spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču vārtus guva tieši kreditori.

Mača 36. minūtē Jurijs Kļujevskis panāca līdzsvaru, taču priecāties mājiniekiem nebija lemts ilgi. Pēc nepilnas pusminūtes Artūrs Kuzmenkovs atjaunoja viesiem vienu vārtu pārsvaru, panākot 2:1. Vārtu birums otrā perioda beigās turpinājās ar Vladislava Vodolažska precīzu metienu un pirms atlikušajām 20 spēles minūtēm uz tablo atkal līdzsvars – 2:2.

Jau trešās trešdaļas vienā no pirmajiem uzbrukumiem liepājnieki atkal panāca vadību – 3:2, šoreiz vārtus guva Artūrs Mickevičs. Arī šoreiz mājinieki prata atspēlēties. Tuvojoties spēles pamatlaika beigām (56. minūte), vārtus „SMScredit.lv” labā guva Jurijs Kļujevskis, jau trešo reizi atspēlējoties un panākot līdzsvaru – 3:3.

Mača pamatlaiks un arī tā papildlaiks noslēdzās neizšķirti un komandām nācās izpildīt pēcspēles metienus. Vienīgo precīzo pēcspēles metienu realizēja Ronalds Cinks, ļaujot komandai izcīnīt laimīgu uzvaru (4:3) un sērijā panākt līdzsvaru 1-1.

Pastiprinātais "Juniors" zaudē atkal

Otrā pusfinālā rezultātu 6. minūtē pēc Rūdolfa Prūša piespēles atklāja Ainārs Podziņš, kuram tā bija debija valsts čempionātā. Taču jau pirmajā trešdaļā pirmo maču uzvarējušie Ozolnieku hokejisti izlīdzināja – precīzs bija Jānis Lukaševskis.

Otrās trešdaļas izskaņā pirmo reizi vadībā izvirzījās mājinieki. Turklāt pēc pusotras minūtes viņi handikapu dubultoja – 37. minūtē bija 3:1 "Ozolnieki-MONARCH" labā. Vārtus guva Māris Grāvītis un Pēteris Ostošovs.

Lai kā noslēdzošajā trešdaļā centās jaunie "Juniori", otrais zaudējums sērijā – 1:3. Ar 2-0 vadībā esošie Ozolnieku hokejisti tikai panākuma attālumā no fināla sasniegšas.

HK "Juniors" rindās šovakar spēlēja ne tikai Podziņš, bet arī vārtsargs Jānis Auziņš, aizsargi Mārtiņš Jakovļevs, Mārtiņš Porejs, Krišs Lipsbergs, uzbrucēji Juris Upītis, Miks Indrašis. Visi sezonu aizvadīja MHL klubā "Rīga".

Teksts: sportacentrs.com

LAČ izslēgšanas spēles, pusfināli

SMScredit.lv - Liepājas Metalurgs 2 4:3 PM (0:1, 2:1, 1:1, 1:0) sērijā 1:1

Vārti: 6:51 Māris Diļevka (Ivanovs) 0:1, 35:59 Kļujevskis(Kerčs) 1:1, 36:18 Kuzmenkovs 1:2, 37:06 Vodolažskis (Kerčs) 2:2, 40:37 Mickevičs (Skvorcovs, Siksna) 2:3, 55:59 Kļujevskis (Šancovojs, Vodolažskis) 3:3, 70:00Cinks (realizēts pēcspēles metiens) 4:3
Soda minūtes: 14:4
Vārtsargi: Kazanovs - Kalniņš

Ozolnieki-MONARCH - HK Junioris 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) sērijā 2:0

Vārti: 5:06 Podziņš (Prūsis) 0:1, 16:42 Lukaševskis (Terjohins, Grāvītis) 1:1, 35:14 Grāvītis (Bogdanovs, Gončaruks) 2:1, 36:36 Ostošovs (Eniks) 3:1
Soda minūtes: 6:0
Vārtsargi: Zelčs - Auziņš