Latvijas U-18 izlasei otrā uzvara pasaules čempionātā

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīra apakšgrupas pēdējā, izšķirošajā spēlē ar 5:4 (1:1, 2:2, 2:1) pārspēja Vācijas hokejistus, tādējādi krietni pietuvojoties vietai ceturtdaļfinālā. Ar trim vārtiem Latvijas labā šovakar atzīmējās Roberts Lipsbergs.

Jau spēles piektajā minūtē Latvijas izlases vārtsargu Elvi Merzļikinu pārspēja vācietis Dominiks Kahuns, bet četras minūtes vēlāk Teodors Bļugers vairākumā pēc Riharda Bukarta un Martina Lavrova piespēlēm rezultātu izlīdzināja.

Otrā perioda sestajā minūtē Svens Cīglers atguva vāciešiem vadību, bet pēc sešām minūtēm Roberts Lipsbergs atjaunoja līdzsvaru cīņā - 2:2. Perioda priekšpēdējā minūtē Lipsbergs pirmo reizi spēlē panāca vadību Latvijai, tomēr 26 sekundes pirms otrā pārtraukuma Vācija panāca mačā neizšķirtu - precīzs bija Janiks Mozers.

Pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē Georgs Golovkovs panāca 4:3 Latvijas labā, tomēr vācieši atkal spēja rezulātu izlīdzināt (Kurts). Izšķirošie vārti Roberta Lipsberga kontā, kuram šovakar tie bija jau trešie. Tādējādi Latvijas komanda izcīnīja otro uzvaru turnīrā.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts Roberts Lipsbergs, taču vāciešiem tas bija komandas pirmo vārtu autors Dominiks Kahuns.

Pēc uzvarētās spēlēs pār Vāciju, Latvijas U-18 izlases vecākais treneris atzina: Šodien bija ļoti smaga spēle, nekādīgi nevarējām tikta galā ar pretinieku uzbrukumu, tomēr mūsu uzbrukums beigās izrādījās labāks. Paldies puišiem par uzvaru un skaistiem vārtiem. Šodien nostrādāja visas komandas vēlme uzvarēt. Visi sitās un cīnījās! Trešajā periodā devām iespēju Punnenovam, kurš sevi pilnībā attaisnoja. Tagad gaidīsim kā nospēlēs mūsu konkurenti. Ceram, ka pietiks ar divām uzvarām, lai pirmo reizi Latvijas vēsturē tiktu izslēgšanas spēlēs.

Pasaules U-18 čempionāts, 16. aprīlis

Latvija - Vācija 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Vārti: 04:35 Kahuns (Draizaicls, Stefans) 0:1, 08:23 Bļugers (Bukarts, Lavrovs, vair.) 1:1, 25:00 Ciglers (Tifelss) 1:2, 31:36 Lipsbergs (Jevpalovs) 2:2, 38:36 Lipsbergs (Ševčenko, Kondrats) 3:2, 39:34 Mozers (Draizaicls, Benders) 3:3, 44:48 Golovkovs (Škuratovs) 4:3, 49:42 Kurts (Stefans) 4:4, 51:56 Lipsbergs (Ševčenko, Kondrats) 5:4
Vārtsargi: Elvis Merzļikins (40:00 Punnenovs) - Marvins Kupers
Metieni: 33 - 39
Soda minūtes: 6 - 6