Jauniešu izlase pagarinājumā piekāpjas dāņiem

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīra par vietas saglabāšanu divīzijā pirmajā spēlē ar rezultātu 3:4 (0:1, 2:0, 1:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Dānijas vienaudžiem.

Mača pirmos vārtus 18.minūtē guva Dānija, kad Latvijas izlases vārtsargu Ivaru Punnenovu pārspēja Bjorns Uldals. Savukārt otrā perioda sākumā Teodors Bļugers pēc Matīsa Gelaža piespēles rezultātu izlīdzināja, bet Edgars Kulda 35.minūtē vadībā izvirzīja Latvijas komandu.

Noslēdzošās trešdaļas piektajā minūtē Edmunds Augstkalns Latvijas izlasei panāca jau divu vārtu pārsvaru, un Dānijas valstsvienības galvenais treneris pieprasīju pusminūtes pārtraukumu. Uzreiz pēc tā dāņi pēc Kristofera Lauridsena vārtu guvuma atjaunoja vienu vārtu deficītu. Viss tas notika deviņu sekunžu laikā. Pamatlaika pēdējā minūtē Dānija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas ātri deva rezultātu, un Lauridsens panāca rezultātu 3:3. Līdz ar to bija jāspēlē pagarinājums.

Papildlaika piektajā minūtē Lauridsens ar precīzu metienu izrāva savai komandai uzvaru.

Par spīti zaudējumam, līdz ar vienu iegūto punktu Latvijas izlase garantējusi savu vietu augstākās divīzijas čempionātā arī nākamgad. Turnīra pēdējo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs jau rīt, kad pulksten 16:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Čehijas valstvienību.

Pasaules U-18 čempionāts, 19. aprīlis

Latvija - Dānija 3:4 (0:1, 2:0, 1:2, 0:1)

Vārti: 17:47 Uldals (Loridsens, vair.) 0:1, 21:55 Bļugers (Gelažis, Freimanis, vair.) 1:1, 34:30 Kulda (Augstkalns, Golovkovs, vair.) 2:1, 44:15 Augstkalns (Bļugers, Bukarts, vair.) 3:1, 44:24 Loridsens (Ellers, O.Bjorkstrands) 3:2, 59:20 Loridsens (Ellers, O.Bjorkstrands) 3:3, 64:04 Loridsens (O.Bjorkstrands) 3:4
Vārtsargi: Ivars Punnenovs - Georgs Sorensens
Metieni: 28 - 28
Soda minūtes: 14 - 10