Olimpiskā hokeja turnīra izspēles kārtība

Sočos hokeja turnīra izspēles kārtība būs tāda pati kā Vankūverā. 12 hokeja izlases sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām. Sākotnējais mērķis – tikt ceturtdaļfinālā jeb labāko astotniekā no 12 dalībniecēm.

Ir divas iespējas, kā to paveikt:

1) izcili aizvadīt grupu turnīru un būt starp četrām izlasēm, kas iekļūst ceturtdaļfinālā pa taisno. Tātad šādu privilēģiju izpelnīsies visas trīs grupu uzvarētājas, kā arī rādītāju ziņā (punkti, vārtu starpība, gūtie vārti, IIHF rangs) labākā no 2. vietu ieguvējām;

2) ja šo četru izredzēto pulkā neizdodas tikt un pat ja grupu turnīrā nācies pilnībā izgāzties (kaut vai zaudēt visus mačus ar 0:16), izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam joprojām paliks! Turklāt – jāuzvar „tikai” viens mačs, nākamais pēc grupu turnīra! Mazajām izlasēm (objektīvi šādā konkurencē pie tām jāskaita arī Latvijas vienība) tā, visticamāk, būs turnīra svarīgākā spēle. Proti, pēc grupu turnīra visas 1. punktu neizpildījušās komandas tiks sarindotas rangā no 5. līdz 12. – atkal ņemot vērā grupu turnīrā izcīnītos punktus, vārtu starpību utt. Un šajā izšķirošajā spēlē par tikšanu ceturtdaļfinālā savā starpā spēlēs ranga 5. numurs ar 12. numuru, 6. ar 11., 7. ar 10. un 8. ar 9. numuru. Viss izšķirsies vienā vienīgā spēlē! Un šo spēļu zaudētājām turnīrs būs beidzies. Varam atcerēties, cik maz mums trūka pirms četriem gadiem Vankūverā. Izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Latvijas hokeja valstsvienība ar 2:3 pagarinājumā piekāpās Čehijas izlasei.

Protams, vēlams, lai Latvija savā apakšgrupā izcīna pēc iespējas vairāk punktu un nosacītajā astotdaļfinālā dabūt pretī, piemēram, Slovēniju, Austriju vai Norvēģiju. Pretējā gadījumā visdrīzāk nāksies spēkoties ar ASV, Somijas, Čehijas kalibra izlasi