Jauniešu izlase PČ sāk ar uzvaru pār Kazahstānu

Latvijas U-18 hokeja izlase pirmajā spēlē pasaules čempionāta I divīzijas A grupā ar 5:2 uzvarēja Kazahstānas vienaudžus.

Pret Kazahstānu Latvijai divus vārtus guva Roberts Locāns, bet pa reizei izcēlās Eduards Hugo Jansons, Filips Gundars Buncis un Ēriks Žohovs. Pēdējo trešdaļu Latvijas hokejisti sāka ar vienu vārtu deficītu (1:2), taču piecās minūtēs guva četrus vārtus un panāca 5:2.

Kazahstānas izlase cīņas gaitā bija vadībā ar 2:0, jo rezultātu atklāja jau 20. sekundē, savukārt otrajā periodā skaitliskajā mazākumā spēja iemest otro ripu, turklāt līdz tam nerealizēja soda metienu. Otrā perioda turpinājumā rezultāta starpību samazināja Locāns, bet pēc pārtraukuma viņš arī panāca neizšķirtu. Vadībā Latviju izvirzīja Jansons, savukārt Buncis un Žohovs nostiprināja pārsvaru.

Nākamo spēli Latvijas U18 izlase aizvadīs jau pirmdien, kad 13:30 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem ar Baltkrievijas U18 izlasi.

Pēc uzvarētās spēles Latvijas U18 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns atzina, ka pagaidām viss rit pēc plāna: Man personīgi šosezon vieglas uzvaras laikam nav paredzētas, bet šajā gadījumā pat ir labāk, ka nebija viegla uzvara. Visi ir malači, jo cīnījās un centās spēlēt uz komandu. Labākā spēlētāja balvu piešķīrām Robertam Locānam, kurš iemeta divas svarīgas ripas. Arī Matīss (vārtsargs Matīss Kivlenieks) aizvadīja labu spēli. Uzskatu, ka pirmais bija negadījuma “gols”. Spēles gaitā vienubrīd pārgājām uz spēli ar trijiem aizsargu pāriem. Trešajā periodā nedaudz izmainījām uzbrukuma virknējumus un atradām pagaidām optimālo risinājumu. Šķiet, ka čempionāta mājvietā vajadzēja tomēr ierasties vienu dienu ātrāk. Iepriekšējā vakarā pirms spēles komandai vēl bija smags treniņš. Gatavosimies rītdienas spēlei ar Baltkrieviju.”

Paldies Mārim Zembergam par operatīvu ziņu sniegšanu no Nicas.

Pasaules U18 čempionāts hokejā , 1. divīzija, A grupa

Kazahstāna U18 - Latvija U18 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Vārti: 00:20 Košeļevs 1:0, 26:03 Presnovs (Ņeznamovs) 2:0, 31:16 Locāns (Razgals) 2:1, 41:31 Locāns (Razgals, Ponomarenko) 2:2, 42:01 Jansons (Dzierkals, Žohovs) 2:3, 43:15 Buncis (Locāns, Razgals) 2:4, 44:44 Žohovs (Dzierkals) 2:5.
Soda minūtes: 14-6
Metieni: 24-27
Vārtsargi: Ņikita Ustinovičs - Matīss Edmunds Kivlenieks