Latvijas U18 hokeja izlase izcīna uzvaru pār baltkrieviem

Latvijas U-18 izlases hokeja izlase šodien Nicā ar 3:2 uzvarēja Baltkrievijas vienaudžus un tika pie otrās uzvaras I divīzijas A grupas čempionātā

Pret Baltkrieviju rezultatīvi bija Frenks Razgals, Marks Lazarevs un Roberts Locāns. Latvijas izlase ne reizi nenokļuva iedzinējos, taču spraigajā cīņā rezultāta starpība ne brīdi nepārsniedza vienus vārtus.

Razgals pirmās trešdaļas vidū atklāja rezultātu, taču pārsvars saglabājās tikai minūti, līdz pretinieki atjaunoja neizšķirtu. Lazarevs otrās trešdaļas vidū, Latvijai spēlējot vairākumā, vēlreiz nodrošināja vienu vārtu pārsvaru, tomēr Baltkrievijas jaunieši pēdējā perioda sākumā arī realizēja skaitlisko vairākumu un otro reizi rezultātu līdzsvaroja. Uzvaru nodrošināja Locāna realizētais soda metiens perioda 4.minūtē.

Savu trešo spēli šajā pasaules čempionātā Latvijas U18 izlase aizvadīs trešdien, kad 20:30 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem ar turnīra rīkotāju, Francijas U18 izlasi.

Pēc uzvarētās spēles Latvijas U18 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns uzsvēra, ka šī bija visas komandas uzvara: Malā nevienu nenosēdinājām, un tas ir rādītājs, ka visi savu darbu padarīja. Mēs esam izvēlējušies šos spēlētājus, viņiem uzticamies un viņi arī pagaidām attaisno uz viņiem liktās cerības. Šodien mums neprasīja, lai nosaucam labāko spēlētāju. Ja vaicātu, mēs nosauktu vārtsargu Matīsu Edmundu Kivlenieku. Šī bija vārtsarga spēle. Arī pirmajā mačā bija daudz metienu, taču šoreiz viņš komandu patiešām pavilka. Uz nākamajām spēlēm skatīsimies, kuru vārtsargu izvēlēties, jo arī Toms Nuka ir gatavs spēlēt. Uzskatu, ka bijām par baltkrieviem labāki visos rādītājos – gan pēc spēles disciplīnas, gan arī kondīcijas, turklāt mūsu komanda nebūt nenospēlēja savu labāko spēli. Ir kur pielikt, jo īpaši, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Cerams, ka būs vēl labākas spēles

Paldies Mārim Zembergam par operatīvu ziņu sniegšanu no Nicas.

Pasaules U18 čempionāts hokejā , 1. divīzija, A grupa

Latvija U18 - Baltkrievija U18 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Vārti: 10:30 Razgals (Mitrofanovs, Buncis) 1:0, 11:45 Čerņikovs (Greckis) 1:1, 30:44 Lazarevs (Galoha, Ābols) 2:1, 40:43 Karabans (Markevičs, Misņikovs) 2:2, 43:58 Locāns 3:2
Soda minūtes: 10-16
Metieni: 31-25
Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks - Aleksandrs Osipkovs