Latvija paņem punktu arī pret Čehiju

Pasaules čempionāta otrajā spēlē šovakar Maskavā Latvijas izlases hokejisti ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Čehijas valstsvienībai, lai gan vēl pamatlaika pirmspēdējā minūtē bija vadībā ar 3:2.

Atšķirībā no piektdienas spēlēm abas komandas bija veikušas pa vienai izmaiņai – Latvijas izlases vārtos Elvja Merzļikina vietā bija stājies Edgars Masaļskis, bet čehiem Dominika Furha vietā vārtus sargāja Pāvels Francouzs. Mačs iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem, bet 4. minūtē čehiem izdevās noķert Latvijas izlasi uz pretuzbrukumu, kurā pēc teicamas Dāvida Pastrņāka piespēles izgājienā viens pret vienu Masaļski ar pirmo metienu mačā pārspēja Tomāšs Plekanecs.

Drīz pēc tam Latvijas komanda pēc Māra Bičevska noraidījuma palika mazākumā un pēc 43 sekundēm Plekanecs no vārtu priekšas dubultoja čehu pārsvaru. Trešdaļas vidū divreiz pēc kārtas skaitlisko pārsvaru ieguva arī Latvija, taču bīstamus vārtu gūšanas momentus izveidot neizdevās. Perioda beigās čehi varēja gūt trešos vārtus, bet trešdaļu vairākumā atkal pabeidza Latvijas izlase.

Arī trešais vairākums palika neizmantots, bet pēc Martina Zatoviča uzbrukuma glāba tikai Masaļska spēle ar nūju. Perioda 5. minūtē Oskars Cibuļskis atstāja Latvijas komandu mazākumā, ko šoreiz izdevās izturēt, bet trešdaļas vidū čehu pretuzbrukumos atkal divreiz glāba Masaļskis – gan ar kājsargu, gan ar nūju. Tuvojoties perioda beigām vispirms pa vārtu pārliktni trāpīja Kaspars Daugaviņš, bet drīz pēc tam no Andra Džeriņa piespēles vārtus guva Čehijā spēlējošais Roberts Bukarts. Pēc brīža sekoja vēl viens labs Latvijas izlases uzbrukums, taču nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām 5+20 sodu par sitienu galvā Tomāšam Kundrātekam saņēma Ronalds Ķēniņš, bet čehu aizsargs pameta laukumu ar asiņojošu uzaci.

Latvijas izlasei piecu minūšu mazākumu izdevās izturēt, taču uzreiz atkal bija jāpaliek četratā, jo tika fiksēts skaitliskā sastāva pārkāpums. Arī šoreiz četratā izdevās noturēties, bet brīdi vēlāk pēc Pastrņaka uzbrukuma atkal glāba Masaļskis. Trešdaļas vidū iespēju spēlēt vairākumā nopelnīja arī Latvija un pēc Rodrigo Ābola uzmetiena pa vārtiem pie atvairītās ripas pirmais bija Zemgus Girgensons, panākot izlīdzinājumu. Atlikušais spēles pamatlaiks aizritēja līdzīgā cīņā, bet divas minūtes un 19 sekundes līdz pamatlaika beigām, teicami nocīnoties par ripu pretinieku zonā, tā nonāca vārtu priekšā pie Miķeļa Rēdliha - 3:2. Taču 59 sekundes līdz pamatlaika beigām Mihals Ržepīks vārtu priekšā pielaboja ripas lidojuma virzienu un izrāva neizšķirtu.

Papildlaiku aktīvāk iesāka čehi, bet turpinājumā spēle izlīdzinājās, taču reālas vārtu gūšanas izdevības neradās ne vieniem, ne otriem. Pēcspēles metienu sērijā Latvijas izlasē neiemeta ne Ābols un Daugaviņš, ne Bukarts. Čehiem precīzs bija Lukāšs Kašpars, bet Jans Kovāržs un Petrs Koukals netika galā ar Masaļski.

Spēles teksta tiešraide

Latvija – Čehija 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 3:33 Plekanecs (Pastrņāks, Červenka) 0:1, 6:23 Plekanecs (Kašpars, Červenka, vair.) 0:2, 35:26 Bukarts (Džeriņš, Rēdlihs) 1:2, 48:20 Girgensons (Ābols, Daugaviņš, vair.) 2:2, 57:41 Rēdlihs (Džeriņš, Bukarts) 3:2, 59:01 Ržepīks (Jeržābeks, Kovāržs) 3:3, 65:00 Kašpars (p.m.) 3:4.
Soda minūtes: 31:8
Metieni: 25:38
Vārtsargi: Edgars Masaļskis – Pāvels Francouzs

Latvijas izlases sastāvs: Edgars Masaļskis (Elvis Merzļikins), Guntis Galviņš-Edgars Siksna, Ronalds Ķēniņš-Zemgus Girgensons-Kaspars Daugaviņš; Kristaps Sotnieks-Aleksandrs Jerofejevs, Miķelis Rēdlihs-Andris Džeriņš-Roberts Bukarts; Oskars Cibuļskis-Ralfs Freibergs, Gunārs Skvorcovs-Gints Meija-Miks Indrašis, Edgars Kulda-Māris Bičevskis-Rodrigo Ābols; Maksims Širokovs,Vitālijs Pavlovs.