Latvijas izlase piedzīvo zaudējumu pret Krieviju

Pirmdien, 15. maijā Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē ar rezultātu 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) atzina Krievijas valstsvienības pārākumu.

Divu vārtu vadību Krievija ieguva pirmajā trešdaļā, otrajā periodā pārsvaru divkāršoja, bet pēdējā spēles nogrieznī panāca arī 5:0.  Pēc piektā vārtu zaudējuma  Pēc šī vārtu zaudējuma iespēja uzspēlēt pasaules čempionātā tika dota arī vārtsargam Jānim Kalniņam. Spēles beigās par pārkāpumu pret Robertu Bukartu krievi nopelnīja noraidījumu, taču samazināt rezultāta starpību Latvijas komandai neizdevās.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts Artūrs Kulda.

Rīt plkst. 21:15 Latvijas hokeja izlase izlase aizvadīs izšķirošo spēli par iekļūšanu pasaules čempionāta 1/4finālā, sacenšoties ar mājiniekiem vāciešiem.

Bobs Hārtlijs (Latvijas izlases galvenais treneris): "Znaroka vadītā komanda ir pārbagāta ar hokeja talantiem. Visi lieliski slido, teicami pārvalda ripu, vārtsargs ir lielisks. Komanda bez vājām vietām. Atklāti runājot, mēs aizvadījām tīri labu spēli. Nospēlējām uz mūsu iespēju robežas. Bet atrast argumentus Krievijas darbībai nespējām. Krievija ir spēcīgākā komanda no tām, ar kurām nācies pagaidām spēlēt, un tā ir galvas tiesu pārāka par citiem. Mēs gribam iekļūt ceturtdaļfinālā, mums tas būs liels pārbaudījums. Mūs gaida nopietns pārbaudījums, jo Vācijas izlasei pievienojušies Draizaitls un Grūbauers. Bet mēs parādīsim savu raksturu. Jā, mēs neesam favorīti, to var izmantot kā attaisnojumu, bet tas nav mūsu garā. Latvija ir hokeja zeme un to mēs centīsimies pierādīt."

Oļegs Znaroks (Krievijas izlases galvenais treneris): "Kaut kas sanāca, kaut kas ne. Apzinājāmies, ka galvenā spēle būs rīt. Trešajā periodā spēlējām ar īsām maiņām, lai ātrāk atjaunotos. Visus apsveicu ar uzvaru, gatavojamies rītdienai. Parasta spēle, nav svarīgi, kurš pretiniekiem palika rezervē. Mums ir svarīgi ieņemt pirmo vietu grupā."

Krievija – Latvija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Vārti: 12:10 Kiseļevičs (Panarins, Kučerovs) 1:0, 18:41 Teļegins (Plotņikovs) 2:0, 20:57 Namestņikovs (Panarins, Kučerovs, vair.) 3:0, 39:00 Kučerovs (Panarins, Belovs) 4:0, 53:17 Belovs (Gusevs, Šipačovs) 5:0.
Soda min.: 8:8
Metieni: 36:24
Vārtsargi: Sorokins – Punnenovs (no 53:17 Kalniņš)