Juniori pirmajā pārspēlē piekāpjas Somijai

Latvijas U20 izlase ar zaudējumu sāka cīņu par palikšanu pasaules čempionāta elitē. Spraigā spēlē Latvijas hokejistiem tomēr nācās atzīt Somijas vienaudžu pārākumu ar 1:2. Otrā spēle jau naktī uz trešdienu.

Somi, spēles rezultātu atklāja jau pirmā perioda astotajā minūtē, kad skaitlisko vairākumu izmantoja Villi Sārijervi, 0:1. Arī otro periodu vēl esošie čempioni sāka ar nelielu spiedienu [bija palikušas 42 sekundes vairākumā], taču vēlāk ripa ielidoja Vehvilainena vārtos. Otrā perioda 5.tajā minūtē Maksima Ponomarenko metiens no zilās līnijas kļuva par netveramu somu vārtu vīram un ļāva Latvijai panākt 1:1. 11 minūtes līdz trešās trešdaļas beigām - pēc Somijas izlases spēlētāja metiena no zilās līnijas ripa, atlecot no Denisa Smirnova slidas, tomēr atrada ceļu vārtos. 12 sekundes līdz perioda beigām Latvijas izlase ieguva skaitlisko pārsvaru, tomēr tas neļāva panākt neizšķirtu un pirmajā pārspēlē tika piedzīvots minimāls zaudējums.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases ridnās tika atzīts vārtsargs Mareks Egils Mitens, kurš tika galā ar 43 no 45 somu mestajām ripām.

Otrais savstarpējais mačs ir paredzēts jau 4. janvārī plkst. 00:30. Tiešraide kanālā Viasat Sportbaltic un internetā viaplay.lv.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvijas U20 izlases sastāvs:

Mareks Mitens (Gustavs Grigals); Kristiāns Rubīns – Kārlis Čukste, Mārtiņš Dzierkals – Filips Buncis – Rūdolfs Balcers; Maksims Ponomarenko – Kristaps Zīle, Renārs Krastenbergs – Eduards Tralmaks – Roberts Baranovskis; Eduards Jansons – Hugo Jansons, Rihards Puide – Erlends Kļaviņš – Valters Apfelbaums; Tomass Zeile – Rimants Zeilis, Ričards Bernhards – Roberts Bļugers – Deniss Smirnovs.

Somijas U20 – Latvijas U20 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Vārti: 07:43 Sārijervi (Rāsanens, vair.) 1:0, 24:37 Ponomarenko (Krastenbergs, Tralmaks) 1:1, 49:00 Vesalainens (Heiskanens, Tolvanens) 2:1.
Soda minūtes: 10:12
Metieni: 45:24
Vārtsargi: Vehvilainens - Mitens