Latvijas U20 izlase zaudē slovākiem un cīnīsies par palikšanu elitē

Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images)

Pasaules čempionātā Latvijas U20 izlase izvirzījās vadībā ceturtajā minūtē, tomēr ar 2:4 atzina Slovākijas pārākumu un palika pēdējā vietā grupā. Cīņā par vietas saglabāšanu elitē mūsējo pretinieki būs pagājušā gada čempioni somi.

Latvijas izlase pirmo vērā ņemamo uzbrukumu pārvērta vārtu guvumā, ceturtajā minūtē izvirzoties vadībā ar 1:0. Izdevās aizķerties pretinieku zonā, pirmais Kārļa Čukstes metiens lidoja garām, bet aizsargs tika pie vēl vienas iespējas, ar rikošeta palīdzību no zilās līnijas trāpot starp slovāku vārtsarga kājsargiem.

Latviešiem piederēja iniciatīva, izdevās labs vairākums ar bīstamiem Mārtiņa Dzierkala metieniem, sāncenši pirmo reizi pa Mareka Mitena sargāto cietoksni meta tikai astotajā minūtē, tomēr kļūda aizsardzības zonā lika rezultātam tapt 1:1.

Slovākijas U20 valstsvienība vienu no iespējām izmantoja divas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām – 2:1. Pēc uzvarēta iemetiena no zilās līnijas meta Mihals Romans, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija viņa jaunākais brālis Milošs, kurš netraucēts no tuvas distances apspēlēja Mitenu.

Noslēdzošās trešdaļas 41. sekundē slovāki dubultoja pārsvaru, panākdami 3:1. Slovākijas izlase uzbrucējam  . Marekam Slobodam 46. minūtē izdevās pielabot metienu no zilās līnijas, un ripa izspraucās starp Mitena kājsargiem – 4:1.

Sekoja 54 sekundes lielajā vairākumā un Ērika Miļuna pusminūtes pārtraukums. Vārtu priekšā pašaizliedzīgi cīnījās Buncis, kurš tika pie atlēkušās ripas un panāca 2:4. Bija atlikušas nepilnas sešas minūtes, tomēr izglābties neizdevās.

Cīņā par izdzīvošanu Latvijas izlasei sērijā līdz divām uzvarām būs jātiekas ar pašreizējiem pasaules čempioniem somiem. Pirmās spēles 2. un 4. janvārī.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvijas U20 izlases sastāvs:

Mareks Mitens (Gustavs Grigals); Kristiāns Rubīns – Kārlis Čukste, Mārtiņš Dzierkals – Filips Buncis – Rūdolfs Balcers; Maksims Ponomarenko – Kristaps Zīle, Rihards Puide – Valters Apfelbaums – Roberts Baranovskis; Eduards Jansons – Hugo Jansons, Renārs Krastenbergs – Erlends Kļaviņš – Eduards Tralmaks; Tomass Zeile – Rimants Zeilis, Ričards Bernhards – Roberts Bļugers – Deniss Smirnovs.

Slovākijas U20 – Latvijas U20 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Vārti: 3:40 Čukste (Balcers, Buncis) 0:1, 8:13 Lestans 1:1, 38:11 Mil. Romans (Mih. Romans, Sloboda) 2:1, 40:41Hatala (Mih. Romans, Sadeckis) 3:1, 45:01 Sloboda (Mil. Romans, Grmans) 4:1, 53:29 Buncis (Čukste, Dzierkals, vair.) 4:2
Soda minūtes: 12:10
Metieni: 36:24
Vārtsargi: Adams Huska – Mareks Mitens (no 55:59 līdz 57:09 Gustavs Grigals)