U18 izlase vēlreiz pieveic Vāciju un nosargā vietu elites divīzijā

Latvijas U18 hokeja izlase, lai arī neveiksmīgi iesāka maču, izcīnījusi otro uzvaru pret Vāciju (5:3) un saglabājusi vietu elites divīzijā. Šveicē notiekošais turnīrs noslēgts ar devīto vietu pasaulē, kas ir atkārtots Latvijas visu laiku labākais sasniegums. Trešajā periodā divus vārtus mazākumā, ieskaitot uzvaru nesošos, guva Ēriks Zohovs.

Latvijas izlases vārtos arī šodien tika sūtīts Mareks Mitens, kamēr Vācijas vārtos stājās Patriks Bergers, nevis vakardienas mača sākumu neveiksmīgi aizvadījušais talants Mirko Pantkovskis. Arī šoreiz vārtus pirmie guva vācieši un arī šoreiz paveica to ļoti ātri - ja vakar Mitens ielaida ripu 61. sekundē, šodien tas notika jau 16. sekundē, kad vārtus guva "Salzburg" jauniešu spēlētājs Kristofs Korners.

Perioda turpinājumā Vācija divreiz pēc kārtas pārkāpa noteikumus, taču otro vairākumu sabojāja Rūdolfs Balcers, pats dodoties uz noraidīto spēlētāju soliņu. Arī otrās trešdaļas sākumā Latvijai noraidījums, kuru vācieši prata izmantot, padarot Ērika Miļūna vadītās komandas situāciju drūmāku. Garastāvokli gan ātri uzlaboja Mārtiņš Dzierkals, gūstot savu devīto punktu turnīrā un panākot 1:2.

Balcers par savu iepriekšējo noraidījumu līdz galam reabilitējās 35. minūtē, kad izdarīja savu otro rezultatīvo piespēli šajā mačā un palīdzēja Filipam Buncim panākt neizšķirtu. Uzreiz gan atkal nācās spēlēt mazākumā cita Norvēģijas kluba pārstāvja Maksima Ponomarenko noraidījuma dēļ, taču izdevās izturēt un sagaidīt izšķirošo trešdaļu līdzvērtīgās pozīcijās.

Neizšķirts gan ātri tika aizmirsts - Kārlis Čukste guva savu sesto punktu turnīrā un palīdzēja Ričardam Bernhardam pirmoreiz mačā izvirzīt Latviju vadībā. Lai arī sekoja Dzierkala noraidījums, mazākumā Ēriks Zohovs vēl vairāk satrieca Vācijas izlasi un panāca jau 4:2. Nervi 50. minūtē neizturēja vācietim Timam Bernhardam, kurš saņēma noraidījumu līdz spēles beigām, taču Vācija izturēja mazākumu un pusminūti pēc tā vienus vārtus atguva.

Vēl lielāku satraukumu par spēles iznākumu varēja radīt Emīla Ezīša noraidījums, taču vēlreiz vāciešus nošokēja "Ogre/Sāga 97" pārstāvis Zohovs, kurš otrreiz(!) mazākumā guva vārtus un atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Latvijas otro uzvaru Vācija vairs neapdraudēja, un šo veiksmīgo čempionātu Latvijas jaunie hokejisti noslēdza ar divām uzvarām 5:3 pēc kārtas. Iegūta devītā vieta pasaulē, kas ir visu laiku labākais Latvijas sasniegums šajā vecuma grupā, atkārtojot 2010. un 2012. gada panākumus.

Pasaules čempionāts U18, spēle par devīto vietu

Vācija-Latvija 3:5 (1:0,1:2, 1:3)
Vārti: 0:16 Korners (Šucs) 1:0 24:46 Eders (Bernhārds,Šucs) 2:0 26:58 Dzierkals (Balcers) 2:1 34:05 Buncis (Rubīns, Balcers) 2:2 42:31 Bernhards (Čukste) 2:3 43:23 Zohovs (Rubīns) 2:4 51:43 Napravņiks (Kalble, Spicners) 3:4 57:05 Zohovs (Jansons) 3:5
Metieni: 40:27
Soda minūtes: 18:12
Vārtsargi: Patriks Bergers - Mareks Mitens