Latvija izcīna devīto vietu Pasaules čempionātā!

Pasaules hokeja meistarsacīkstes šovakar noslēdzās Latvijas valstsvienībai, kura Ostravā ar 3:6 kapitulēja amerikāņiem, paliekot piektajā vietā Ostravas grupā.

Spēles sākumā amerikāņi latviešus pārsteidza nesagatavotus, otrajā minūtē četratā pret diviem aizslidojot ātrajā uzbrukumā, ko ar izcilu plaukstas metienu noslēdza Breidijs Tkačaks, Otavas "Senators" snaiperim ripu raidot pa vārtu pārliktni un iekšā.

Jau nākamajā minūtē Latvijai sekoja vēl viens satricinājums – no vārtu priekšas netika novākts Tampabejas "Lightning" uzbrucējs Maikls Eisimonts, kurš ripu vairākkārt centās izbakstīt zem Kristera Gudļevska kājsargiem. Viņam tas neizdevās, taču ripa izspurdza citā atklātā vietā, tukšā vārtu stūrī to vārtos metot 19 gadniekam Gevinam Brindlijam. Šosezon Nacionālajā hokeja līgā (NHL) debitājušajam uzbrucējam gan nāksies pagaidīt savu otro vārtu guvumu pasaules meistarsacīkstēs, jo Latvijas treneru riskanti pieprasītais video atkārtojums nedaudz negaidīti sniedza atvieglojumu – rezultāts palika 1:0.

Turpinājumā latvieši izturēja mazākumu, taču no 0:2 nespēja izvairīties – Kolumbusas "Blue Jackets" vadošais aizsargs Zaks Verenskis ar ripu izslidoja vienatnē pret vārtsargu un augsta līmeņa uzbrucēja cienīgā manierē apspēlēja Gudļevski.

Otrās trešdaļas ievadā viens no iepriekšējās spēles varoņiem Oskars Cibuļskis izpelnījās noraidījumu, amerikāņiem vairākumu izspēlējot līdz Monreālas "Canadiens" talanta Koula Kofīlda precīzam metienam (3:0).

Pēc minūtes Gudļevskis atvairīja ASV hokejista metienu, latvieši uzreiz devās ātrajā uzbrukumā, Eduardam Tralmakam pametot ripu Renāram Krastenbergam, kurš pārtrauca 21 sausās spēles virkni pasaules meistarsacīkstēs, iesvētot turnīra debitantu Čārliju Lindgrenu.

Otrā cēliena turpinājumā Latvijai bija visas iespējas pietuvoties. Mazākums tika izturēts, taču kārtējo reizi pievīla bezzobaina vairākuma izspēle – latvieši neizmantoja nedz spēli piecatā pret četriem, nedz divas minūtes ilgušu pieci pret trīs hokeju...

Trešā cēliena ievadā latviešu izredzes pavisam samazinājās, amerikāņiem izmantojot Latvijas neprecizitātes aizsardzībā un Metjū Boldijam panākot 4:1.

Negaidīti spožs cerību stariņš uzspīdēja 45. minūtē, kad 16 sekunžu laikā Lindgrenu pārspēja Eduards Tralmaks un aizsargs Roberts Mamčics. Tralmakam ar otro piegājienu pirmā ripa pasaules meistarsacīkstēs, bet Martinam Laviņam pirmais punkts.

Latvieši arī šoreiz neizmantoja iespēju pārņemt grožus, drīz vien ielaižot piekto ripu – Kouls Kofīlds izslidoja no aizvārtes un filigrāni meta virs Gudļevska pleca.

Pamatlaika beigu daļā amerikāņiem vairāki noraidījumi, taču arī šoreiz Latvijai neizdevās tos izmantot. Pēdējā minūtē Jānis Jaks kavēja Džoela Ferebī izrāvienu pret tukšiem vārtiem, Filadelfijas "Flyers" uzbrucējam ripu pamanoties tajos netrāpīt. Tiesnesis gan ieskaitīja vārtu guvumu, kā to mēdz darīt tad, kad pret tukšiem vārtiem izslidojušu spēlētāju neatļauti kavē.

Latvija – ASV 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)
Vārti: 1:23 Tkačaks (Kofīlds) 0:1, 13:20 Verenskis (Kofīlds, Pinto) 0:2, 22:34 Kofīlds (Boldijs, vair.) 0:3, 23:34 Krastenbergs (Tralmaks, Gudļevskis) 1:3, 40:15 Boldijs (Verenskis, Džounss) 1:4, 44:44 Tralmaks (Zīle, Laviņš) 2:4, 45:00 Mamčics (Daugaviņš) 3:4, 48:46 Kofīlds (Pinto) 3:5, 59:15 Ferebī 3:6.
Metieni pa vārtiem: 30-43
Soda minūtes: 12-14
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis – Čārlijs Lindgrens.