Latvija piekāpjas Vācijai pasaules čempionāta ceturtajā spēlē

15. maijā Ostravā Latvijas valstsvienība savā ceturtajā spēlē pasaules čempionātā piedzīvoja pirmo zaudējumu turnīrā, atzīstot Vācijas pārākumu ar 1:8. Vienīgos vārtus mūsu labā guva aizsargs Markuss Komuls, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju mūsu komandā. Latvijai pēc 4 spēlēm ir 7 punkti, un nākamo spēli mūsu izlase aizvadīs 18. maijā, tiekoties ar vienu no šī čempionāta favorītēm Zviedriju.

Jau no spēles sākuma Vācija spēlēja ļoti aktīvi, preisingojot pa visu laukumu, un arī veidojot ļoti bīstamus momentus. Latvijas hokejisti arī centās veidot momentus pie pretinieku vārtiem, taču ne viss izdevās kā pašiem gribējās. Diemžēl 6. minūtē neveiksmīga darbība savā zonā noveda pie tā, ka Gudļevska atsisto ripu vārtos raidīja vācieši, panākot 0:1. Arī turpinājumā bīstamāk uzbruka pretinieki, bet mūsu hokejistu metieni nebija pārāk bīstami ne vairākumā, ne vienādos sastāvos. Diemžēl perioda izskaņā Vācija realizēja skaitlisko vairākumu, kad vāciešu aizsargs vienatnē izslidoja cauri mūsu aizsardzības kvartetam un pārspēja vārtsargu – 0:2. Diemžēl otrās trešdaļas sākums mūsu izlasei izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo nepilnās 3 minūtēs Vācija guva vēl 2 vārtus (vienus vairākumā), panākot jau komfortablu pārsvaru 0:4. Latvijas valstsvienībai nelīdzēja arī vārtsargu maiņa, jo turpinājumā Vācija vēl divas reizes realizēja skaitlisko vairākumu, padarot rezultātu jau nepieklājīgu – 0:6. Taču arī tas vēl nebija viss, jo 36. minūtē pēc rikošeta ripa arī septīto reizi nonāca mūsu vārtos. Uz to Latvija pēdējā perioda minūtē atbildēja ar Markusa Komula vārtu guvumu, kurš izdarīja labu metienu no zonas vidus pēc teicamas Dzierkala piespēles. Diemžēl tas izrādījās vienīgais Latvijas vārtu guvums šajā spēlē (Tralmaka gūtie vārti netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ), bet Vācija trešajā periodā guva arī astotos vārtus. Latvijas valstsvienība piedzīvoja savu pirmo zaudējumu šajā pasaules čempionātā, un tai tagad ir atlikušas 3 spēles grupu turnīrā.

2024. gada 15. maijs, Ostrava Arena (8652 skatītāji)

Vācijas izlase - Latvijas izlase 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Vārtu guvēji: 05:27 Kahun (Kalble, Tiffels) 1:0, 18:05 Wissmann (vair.) 2:0, 20:48 Pfoderl (Ehliz, J. Muller) 3:0, 22:42 Tuomie (Kastner, Ugbekile) 4:0, 25:37 Peterka (Reichel, Wissmann vair.) 5:0, 30:54 Michaelis (Ehliz, J. Muller vair.) 6:0, 35:53 Peterka (Reichel, Stachowiak) 7:0, 39:02 Komuls (Dzierkals) 7:1, 44:28 Sturm 8:1.

Vārtsargi: Grubauer – Gudļevskis (no 24:02 Merzļikins)

Metieni: 31-21 (8-9, 12:5, 11-7)

Soda minūtes: 6-12 (2-2, 4-10, 0-0)

Iemetieni: 34-25

Labākie spēlētāji: Michaelis - Komuls