Latvijas U-18 izlase zaudē Zviedrijai un noslēdz PČ

Pasaules U18 meistarsacīkšu hokejā ceturtdaļfināla barjeru neizdevās pārvarēt Oļega Sorokina trenētajai Latvijas jauniešu izlasei, kas cieta sakāvi (1:6) pret Zviedrijas U18 valstsvienību.

Latvieši cīņu iesāka apņēmīgi, jau otrās minūtes sākumā nopelnot skaitlisko pārsvaru, kā arī pēcāk izveidojot dažas bīstamas epizodes pie vārtsarga Noā Erlidena sargātā cietokšņa. Vistuvāk vārtu gūšanai nokļuva Marks Mežiņš, kurš neilgā laika sprīdī tika pie divām iespējām izvirzīt Latvijas komandu priekšgalā.

Zviedrijas jaunieši drīz vien pārņēma iniciatīvu, ilgāk nekā pusminūti sagriežot "karuseli" Latvijas izlases zonā, kas noslēdzās ar haosu Aksela Ozola sargāto vārtu priekšā, kur ar atkārtotu metienu ripu vārtos iegrūda Noels Nords.

Trešdaļas vidū latvieši vēl divas minūtes varēja spēlēt vairākumā, tomēr arī šoreiz Latvijas komandai neizdevās panākt vēlamo rezultātu. Skaitliskajā pārsvarā iespēju izcelties neizmantoja Markuss Streikišs.

Neilgi pirms pirmā periodu starplaika zviedri dubultoja pārsvaru (2:0), pēc Noā Dovera Nilsona diagonālas piespēles vārtu priekšā ar pirmo pieskārienu ripu vārtu augšējā stūrī meistarīgi pārvirzīja Dāvids Edstrēms.

Otrās trešdaļas ievadā par pretinieka ķeksēšanu uz noraidīto spēlētāju soliņu tika nosūtīts Raivis Strazdiņš. Zviedrijas hokejisti savu pirmo vairākumu realizēja jau tā 18. sekundē, kad spēcīgu plaukstas metienu, izmantojot spēlētāju aizsegu, veica Oto Stenberjs.

Perioda vidū latvieši nopelnīja divu vīru skaitlisko pārsvaru, vairākas minūtes veicot spiedienu un Zviedrijas aizsardzību. Pēc talantīgā aizsarga Pētera Bulāna piespēles no asa leņķa precīzs un ass metiens padevās Davidam Livšicam (1:3).

Latviešiem emocionālo pacēlumu neizdevās izmantot vēl kādu vārtu gūšanai. Zviedri ar likteni nespēlējās, pārliecinoši atgūstot kontroli pār spēles ritējumu un perioda 16. minūtes izskaņā Doveram Nilsonam vairākumā nostiprinot trīs kroņu pārsvaru (4:1).

Intriga dzisa noslēdzošās trešdaļas 42. sekundē, kad aizturētā soda laikā īstajā vietā un laikā vārtu priekšā bija otro vārtu autors Stenberjs, pret kuru mirkļus iepriekš tika pārkāpti noteikumi.

Treknu punktu cīņai pielika Simona Zetera pirmais vārtu guvums pasaules U18 meistarsacīkstēs, vārtsargam Ozolam kapitulējot sesto reizi šovakar.

Skandināviem apjomīgs pārsvars arī metienu attiecībā - 55:16.

Zviedrija – Latvija 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Vārti: 4:17 Nords (Zeters, Villanders) 1:0, 17:42 Edstrēms (Dovers Nilsons, Berjstrēms) 2:0, 23:11 Stenberjs (Villanders, Sērums, vair.) 3:0, 29:57 Livšics (Bulāns, Kr. Ansons, vair.) 3:1, 35:54 Dovers Nilsons (Forsfšals, Sandīns-Pellika, vair.) 4:1, 40:42 Stenberjs (Sērums, Sandīns-Pellika) 5:1, 58:56 Zeters (Nords) 6:1.
Metieni pa vārtiem: 55:16 (20:6, 19:5, 16:5)
Soda minūtes: 8:4 (4:0, 4:4, 0:0)
Vārtsargi: Noā Erlidens – Aksels Ozols.