Latvijas U-18 izlase cieš zaudējumu pret Šveices vienaudžiem

Trešo zaudējumu trijās spēlēs pasaules U18 vīriešu hokeja čempionātā piedzīvojusi Oļega Sorokina vadītā Latvijas U18 izlase, kas Bāzelē ar 1:5 piekāpās mājiniecei Šveicei, kas līdz ar to garantēja vietu ceturtdaļfinālā. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Vienīgo ripu Latvija iemeta vairākumā, taču nevienādos sastāvos arī trīs (var teikt – pat četras) ielaida – divas mazākumā un vienu vairākumā.

Jamiro Rēbers jau 3. minūtē izvirzīja Šveici vadībā, bet Latvija atbildēja vairākumā – 14. minūtē izlīdzinājumu panāca QMJHL sezonu aizvadījušais Ēriks Mateiko (1:1).

Izturējusi mazākumu, Latvija ieguva otro vairākuma iespēju, taču 2:1 vietā dabūja 1:2 – cits QMJHL spēlētājs Leo Brajārs mazākumā atguva vadību Šveicei.

Otrā perioda vidū Endo Maiers trīs sekundes pēc vairākuma beigām dubultoja pārsvaru, bet trešajā trešdaļā Daniils Ustinkovs un Brajārs vēl divos vairākumos nokārtoja jau 5:1.

Grupu turnīra pēdējo un izšķirošo spēli Latvija aizvadīs rītvakar, plkst. 21.00 tiekoties ar galveno sāncensi Norvēģiju, kas Šveicei zaudēja ar 0:5.

Šveices U18 – Latvijas U18 5:1 (2:1, 1:0, 2:0).
Vārti: 2:06 Rēbers (Pedracīni, Bincli) 1:0, 13:25 Mateiko (Livšics, Krūmiņš, vair.) 1:1, 18:13 Brajārs (Bincli, maz.) 2:1, 30:31 Maiers (Vāgners, Ustinkovs) 3:1, 44:23 Ustinkovs (Rēbers, Maiers, vair.) 4:1, 57:37 Brajārs (Grāfs, Šnellers, vair.) 5:1.
Metieni: 21:18.
Soda minūtes: 10:8.
Vārtsargi: Evans Iē – Aksels Ozols.