Latvijas jauniešu izlase parāda zobus Somijai, taču piedzīvo zaudējumu

Šveicē notiekošajā pasaules U18 hokeja meistarsacīkšu elites divīzijas turnīrā otro zaudējumu piedzīvoja Oļega Sorokina trenētā Latvijas U18 valstsvienība, atzīstot Somijas jauno hokejistu pārākumu (2:5).

Aksela Ozola sargātais cietoksnis tika iekarots jau cīņas 85. sekundē, kad pēc Nīlopekas Muhonena metiena vārtsargs ripu atvairīja sev priekšā, kur pirmais pie tās bija Rasmuss Kumpulainens, panākot 1:0 Somijas komandas labā.

Cīņas turpinājumā dominēja somi, Latvijas komandai pirmajā trešdaļā nespējot realizēt divas skaitliskā pārsvara iespējas, pirmajā no tām latviešiem nespējot nostiprināties pretinieku aizsardzības zonā, savukārt otrajā Latvijas hokejistiem to paveicot sekmīgāk.

Latvijas U18 izlases aizsardzība trīsreiz tika uzlauzta otrā perioda otrajā daļā, kad vairākumā no vārtu priekšas precīzs bija Topiass Hinninens (2:0), pēc Konstas Heleniusa metiena ripa rikošetā izlēca vārtu tuvumā, kur īstajā vietā un laikā, lai pieliktu nūju bija Kaspers Haltunens (3:0). Somi neapmierinājās ar trīs vārtu pārsvaru, trešdaļas priekšpēdējā minūtē aizsarga Muhonena mestās ripas lidojuma virzienu pielabojot Tuomasam Uronenam (4:0).

Trešā perioda piektajā minūtē Latvijas komandai izdevās gūt goda vārtus, pēc somu aizsarga kļūdas vārtu priekšā metiena pozīcijā izvirzoties Valteram Niedrājam (1:4). Neilgi pirms tam Latvijas vārtu apsardzībā stājušais Linards Feldbergs neitralizēja somu hokejista izrāvienu.

Vienā no nākamajiem uzbrukumiem somi gan atguva četru rezultatīvu metienu starpību (5:1), vārtu priekšā nepiesegtam paliekot Kumpulainenam, kurš guva savus otros vārtus šodien.

54. minūtē latviešiem ar trešo piegājienu izdevās pilnvērtīgi izmantot skaitlisko pārsvaru, Markusam Streikišam veiksmīgi pielabojot komandas vadošā aizsarga Pētera Bulāna plaukstas metienu (2:5).

Cīņas pirmajās 40 minūtēs Latvijas hokejisti kopumā veica vien piecus metienus pa pretinieku vārtiem, somiem šajā laikā Ozolu apšaudot 37 reizes.

atvija – Somija 2:5 (0:0, 3:0, 4:1)
Vārti: 1:25 Kumpulainens (Uronens) 0:1, 30:53 Hinninens (Nurmi, Jarventī, vair.) 0:2, 37:12 Haltunens (Heleniuss, Alasiurua) 0:3, 38:07 Uronens (Muhonens, Jarventī) 0:4, 44:52 Niedrājs (K. Ansons) 1:4, 46:12 Kumpulainens (Kiviharju, Kangass) 1:5, 53:59 Streikišs (Bulāns, Livšics, vair.) 2:5.
Metieni pa vārtiem: 21:47 (3:15, 2:22, 16:10)
Soda minūtes: 4:6 (2:4, 2:0, 0:2)
Vārtsargi: Aksels Ozols (no 40:01 Linards Feldbergs) – Visa Vedenpē.