Latvijas U-20 izlase saglabā vietu Pasaules čempionāta elitē!

Arī otrajā IIHF pasaules U20 meistarsacīkšu pārspēlē par tiesībām arī nākamsezon spēlēt elites divīzijā uzvaru izcīnīja Arta Ābola vadītā Latvijas U20 valstsvienība, kas pieveica (4:2) vienaudžus no Austrijas. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Austrijas komandas sastāvā laukumā atgriezās iepriekš apslimušais vadošais aizsargs Dāvids Reinbehers, kurš iepriekšējo savstarpējo cīņu izlaida slimības dēļ.

Spēles ievadā aktīvāk pa laukumu joņoja austrieši, nopietnu bīstamību pie Patrika Bērziņa cietokšņa gan neradot.

Turpretim latvieši realizēja vienu no saviem retajiem bīstamajiem momentiem,septītajā minūtē pēc Rodžera Bukarta piespēles vārtu priekšā ierāvās aizsargs Bogdans Hodass, kurš izvirzīja Latvijas U20 izlasi priekšgalā (1:0).

Iespēja izcelties bija arī austriešiem, pēc Latvijas hokejistu aizsardzības zonā pieļautās paviršības vienatnē pret vārtsargu Bērziņu izslidojot Vincencam Roreram, kura metienu vārtu apakšējā malā latvietis neitralizēja.

Otrajā trešdaļā krietni biežāk uzbrukumā uzturējās Austrijas hokejisti, tomēr arī šoreiz austriešiem par spīti uzbrukuma zonā pavadītajam ilgajam laikam nespējot uzlauzt Latvijas aizsardzību.

Latvijas jaunieši lūzumu panāca otrā perioda izskaņā, kad latviešiem divu minūšu laikā izdevās gūt divus vārtus. 37. minūtē pie Martina Laviņa no zonas izmestās ripas pirmais paguva tikt Ģirts Silkalns, kurš ripu ieslidināja caur austriešu vārtsarga Tomasa Farmaiera kājsargiem (2:0). Vienā no Latvijas nākamajiem uzbrukumiem Anrī Ravinskis līdz metienam tukšos vārtos izvirzīja Danu Ločmeli (3:0).

Otrās trešdaļas noslēgumā uzbrukuma smailē ar ripu nokļuva arī Bukarts un Roberts Cjunskis.

Austrijas hokejistu izredzes tika krietni sabojātas noslēdzošā perioda piektajā minūtē, kad uzbrukumu veiksmīgi iesāka Hodass, pēcāk ātro pāreju ar filigrānu saspēli un netraucētu metienu tukšos vārtos noslēdzot Sandim Vilmanim (4:0).

Austrieši nepadevās, kanādiešu galvenajam trenerim Kērkam Fjūrijam izšķiroties par vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju. Austrijai sākotnēji tas sniedza rezultātus, aktīvajiem Lukam Aueram un Finam fan Ē līdz 58. minūtei divus vārtus atspēlējot (2:4).

Noslēdzošajā periodā latvieši kopumā pa vārtiem meta tikai reizi, austriešiem problēmas pie Bērziņa sargātā cietokšņa sagādājot arī pēdējās divās minūtēs, kad par pretinieka nogāšanu divu minūšu sodu izcieta fan Ē.

Par Latvijas komandas turnīra vērtīgākajiem hokejistiem tika atzīti vārtsargs Patriks Bērziņš, savainotais aizsargs Gustavs Ozoliņš un uzbrucējs Dans Ločmelis.

Austrija – Latvija 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Vārti: 6:40 Hodass (Rodž. Bukarts, Purmalis) 0:1, 36:12 Silkalns (Simanovičs) 0:2, 37:51 Ločmelis (Ravinskis) 0:3, 44:23 Vilmanis (Laviņš, Hodass) 0:4, 55:16 Auers (Rorers, Reinbahers) 1:4, 57:25 fan Ē (Šercers, Reinbahers) 2:4.
Metieni pa vārtiem: 34:19 (10:12, 13:6, 11:1)
Soda minūtes: 2:2 (0:0, 0:0, 2:2)
Vārtsargi: Tomass Farmaiers – Patriks Bērziņš.