Latvijas hokeja izlasei arī šoreiz neizdodas uzvarēt Čehiju

Trešo zaudējumu šovakar šī gada pasaules hokeja čempionātā piedzīvoja Latvijas hokeja izlase, kas ar 1:5 piedzīvoja sagrāvi pret Čehiju, turklāt visus piecus vārtus ielaida pirmajā trešdaļā.

Čehijas izlase mača iznākumu prakstiski izšķīra jau pirmo septiņu minūšu laikā, kad 159 sekunžu laikā ripa lidoja Merzļikina vārtos trīs reizes. Zohorna pirmais pie atlēkušās, Červenka vairākumā un Špačeks no neērtās, un spēles septītajā minūtē uz tablo Latvijai bija jau nelabvēlīgais 0:3.

Pusminūtes pārtraukums Harija Vītoliņa izpildījumā nesekoja, un sniega bumba turpināja ripot lejā no kalna - 17. minūtē ripa ceļu vārtos atrada no Sotnieka rokas, bet divas minūtes vēlāk čehi izspēlēja jau līdz pilnīgi tukšiem vārtiem, kad pie tālā staba nūju pielika Dāvids Pastrņāks.

Pēc pirmā perioda Čehijas izlase manāmi samazināja savus ātrumus, atlikušajā mača laikā vairākas reizes cenšoties izspēlēt ripu līdz tukšiem vārtiem. Ja pirmajā trešdaļā metienu skaitā čehi pilnībā dominēja (17:3), tad atlikušajā laikā vairāk metienus izpildīja mūsējie (14 pret 11, kopā 28:17).

Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, lai arī čehi vairākas reizes bija ļoti tuvu sestajam vārtu guvumam - pēc Pastrņāka metiena Šilovs spēja fantastiski pārvietoties, iespējams, nopelnot vietu turnīra skaistāko atvairījumu topa. Trešās trešdaļas sākumā beidzot izdevās arī latviešiem gūt vārtus - pēc Riharda Bukarta metiena pie atlēkušās ripas pirmais tika Artūrs Kulda, pārspējot Vejmelku. Atlikušajā laikā komandas vārtus vairs neguva, čehiem iegūstot pārliecinošu uzvaru.

Latvija - Čehija 1:5 (0:5, 0:0, 1:0)

Vārti: 04:02 Zohorna (Hertls, Sklenicka) 0:1 04:58 Červenka (Pastrņāks, Krejči) 0:206:41 Špačeks (Fleks) 0:3 16:30 Hertls (Zohorna, Blimels) 0:4 18:56 Pastrņāks (Krejči, Červenka 0:5 41:00 Kulda (Ri. Bukarts) 1:5
Metieni: 28-16
Soda minūtes: 4:6
Vārtsargi: Merzļikins (no 20:00 Šilovs) - Vejmelka